SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Od czwartku nowe "Wiadomości"

Rusza nowe studio "Wiadomości" TVP wraz z nowymi dziennikarzami

W czwartek, 14 października główne wydanie "Wiadomości" o godz. 19.30 zostanie wyemitowane ze studia w nowej oprawie graficznej. Nowoczesną scenografię przygotowała Magdalena Kujszczyk, czołówkę zrealizował Marek Szwarc, a oprawę muzyczną Piotr Rubik.

- Jedną z podstawowych atrakcji tego projektu jest specjalny ekran - płaski i holograficzny, który daje efekt głębi i przestrzeni umieszczony za prowadzącym program. Na tym i na czterech innych ekranach pojawiać się będą z rzutników obrazy o niespotykanej ostrości. Różnica między tradycyjnym ekranem plazmowym, wykorzystywanym przez inne telewizje, a tym ekranem jest taka, jak między taśmą filmową a obrazem elektronicznym Dzięki tej scenografii, wykorzystując grę światłem i obrazem, można osiągnąć wspaniałe efekty realizatorskie. Kolorystykę studia zrealizowano w eleganckiej, granatowo-szaro-niebieskiej tonacji. W scenografii został wykorzystany także niebieski kolor  logo Programu 1. Nowe studio jest bardzo nowoczesne, funkcjonalne, a jednocześnie przyjazne - mówi Maja Krygowska koordynująca pracę realizatorów.

- Postawiliśmy na talent twórców, którzy wykorzystali możliwości i umiejętności myślenia filmowego, sztuki realizacji i osiągnęli ogromny efekt przestrzeni w 150-metrowej sali przedwojennego banku, w którym mieszczą się redakcje informacyjne TVP S.A. w Warszawie - dodała  Dorota Warakomska.

Scenografia została tak skonstruowana, aby można ją było łatwo przenieść do innego nowego studia. Tak więc w momencie przenoszenia  "Wiadomości" z Pl. Powstańców Warszawy do nowej siedziby przy ul. Woronicza, scenografię można będzie zdemontować i zainstalować ponownie w kilka dni. Jest na tyle nowoczesna, że nadal będzie atrakcyjna  - zapewnia z-ca dyrektora Programu 1, Dorota Warakomska, która od 1 października  kieruje redakcją  "Wiadomości".

W "Wiadomościach" zmieni się nie tylko scenografia, ale do zespołu dołączą nowi dziennikarze - Dorota Wysocka-Schnepf, Jacek Gasiński, Krzysztof Ziemiec i  inni.

Przypomnijmy, że dzisiaj startuje nowy program informacyjny Polsatu "Wydarzenia", który przygotowuje Hanna Smoktunowicz i Tomasz Lis (więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Od czwartku nowe "Wiadomości"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl