SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wszystkie dzienniki straciły widzów w maju. Tylko „Panorama” na plusie po uwzględnieniu danych z newsowych stacji

Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w maju br. były „Fakty”. Wszystkie dzienniki na głównych antenach zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej stracił „Teleexpress” (674 tys. widzów). Wliczając widownię z newsowych stacji jedyny wzrost zanotowała „Panorama” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Article

„Fakty” TVN w maju 2018 roku oglądało średnio 2,12 mln widzów, co zapewniło TVN 20,51 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 16,27 proc. widzów, czyli 412 tys. oglądających, a jego udział zmalał z 22,91 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 2,27 mln widzów, co przełożyło się na 21,96 proc. udziału. Było to o 15,51 proc. mniej, niż w maju 2017 roku.

Drugie były „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała o 27,18 proc. (592 tys. widzów). W maju 2018 roku wyniosła ona 1,59 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 14,04 proc. (rok wcześniej było to 17,78 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji w maju br. wyniosła 372 tys. osób, a udział - 3,30 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 1,96 mln widzów (17,34 proc. udziału). Było to i tak o 10,09 proc. mniej, niż „Wiadomości” gromadziły rok wcześniej tylko na jednej antenie.

Podium uzupełnia „Teleexpress” TVP1. Widownia tego serwisu na głównej antenie zmniejszyła się najbardziej w zestawieniu - o 31,02 proc. (674 tys. osób) do 1,50 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 26,17 proc. do 19,12 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 1,91 mln widzów, będąc i tak o 12,12 proc. niższą niż rok wcześniej, kiedy „Teleexpress” emitowany były tylko na głównej antenie.

Oczko niżej znalazły się „Wydarzenia” Polsatu. Widownia tego dziennika wyniosła 1,50 mln osób, po spadku o 11,56 proc. (196 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w maju br. oglądało 1,65 mln widzów, czyli o 9,54 proc. mniej, niż przed rokiem.

„Panorama” zyskała widzów dzięki emisji w TVP Info

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 22,24 proc. do 844 tys. widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W maju br. „Panorama” na obu antenach miała o 4,38 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

Analizując trendy widowni pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to wzrostem pochwalić się mogła tylko wspomniana już „Panorama”. W tym ujęciu najwięcej straciły „Fakty”.

Grupa komercyjna dla TVN

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w maju 2018 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 21,47 proc. do 690 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 545 tys. osób (w dół o 13,75 proc.). Podium uzupełniają „Wiadomości” (351 tys. widzów; spadek o 26,01 proc.).

Największy spadek również i w tym ujęciu zanotował „Teleexpress” - było to 38,23 proc. do 290 tys. oglądających.

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten to wszystkie dzienniki zanotowały spadki.

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Wszystkie dzienniki straciły widzów w maju. Tylko „Panorama” na plusie po uwzględnieniu danych z newsowych stacji

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GebbelSchool
Fakty są zdecydowanie liderem. Liderem robienia ludziom papki z mózgu. Przez ostatnie miesiące ludzie mieszali z błotem Wiadomości ale to co robią Fakty to jakiś kosmos w szerzeniu propagandy. Niestety spora część widowni nie jest w stanie tego dostrzec bo Fakty skutecznie nauczyły ich, że inne myślenie od tego przedstawianego w tvn to zwykły obciach.
odpowiedź
User
nuddddda
kwiecień maj czerwiec i...to saamo. Jesień zima wiosna lato jedną prawdę dzieło ma to,oto t,że wszyscy tvn i polsat oglądają,zetki ski rmf słuchają rządowi rośnie,opozycji spada,no ale tvn liderem trudna rada,tak wypada;ale przynajmniej wszyscy stracili,no to już jakieś szczegóły nie tylko w rozwinięciu,czy tabelce.Od tego oglądania tak spada opozycji,a od nie oglądania wiadomości,tym co kłamią i nie mówią prawdy.Pewnie w lipcu i sierpniu i we wrześniu będzie to ssamo.
odpowiedź
User
x
Fakty są zdecydowanie liderem. Liderem robienia ludziom papki z mózgu. Przez ostatnie miesiące ludzie mieszali z błotem Wiadomości ale to co robią Fakty to jakiś kosmos w szerzeniu propagandy. Niestety spora część widowni nie jest w stanie tego dostrzec bo Fakty skutecznie nauczyły ich, że inne myślenie od tego przedstawianego w tvn to zwykły obciach.

i że inne myślenie,przedstawianie innej interpretacji, albo wręcz odkłamywanie to propaganda, no chyba że na korzyść opozycji,>na niekorzyść rządu. Oczywiście co i kto i jak wykorzystuje do propagandy to inna rzecz.NIe wiem,czy tak duża jest taka widownia,o której piszesz,ale pwenie niemała.NIe wiem ilu ludzi ogląda fakty poza czasem nadawania,na pewno wiadomości ogląda wielu wnecie,albo powtórki,czy na innych kanałach tvp,zresztą z wydarzeniami podobnie,choć myślę,żenie na tę skalę,ale nie upieramsię.MOże więc i z faktami też tak.Wiadomości były są i będą mieszane z błotem w ordynarny sposób najczęściej przez nie oglądających i tych,co chwalili poprzednie do końca 2015 nawet za to bagno i piekło,które tvp urządziła miedzy majem i listopadem 2015.Oczywiście w serwisach i poszczególnych programach,bo poza tym już sobie przypominali o pewnych powinnościach,twarzach,audycjach,etc.
odpowiedź