SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Czołowe menedżerki odchodzą z firmy Ophra Winfrey Network. W tle cięcia kadrowe w Warner Bros Discovery

Cztery ważne menedżerki firmy producenckiej Oprah Winfrey Network opuszczają swoje  stanowiska. Wśród nich są główna prawniczka i szefowe marketingu oraz komunikacji. Powody odejścia nie są znane, mogą być jednak związane z nową polityką kadrową Warner Bros Discovery, w którego strukturach jest obecnie firma Ophry Winfrey.

Oprah Winfrey to jedna z najbardziej znanych i wpływowych dziennikarek i osobowości telewizyjnych w USA. W 2008 r. uruchomiła firmę medialną Oprah Winfrey Network (OWN), w której początkowo po połowie udziałów posiadały Discovery i Harpo Productions (należąca do Winfrey). Jednak w 2020 r., dzięki nowej inwestycji Discovery stało się właścicielem 95 proc. udziałów w OWN.

Odejścia z OWN

W kwietniu br. koncerny Discovery, Inc. oraz AT&T Inc. ogłosiły finalizację transakcji, w wyniku której doszło do połączenia WarnerMedia i Discovery. Efektem fuzji jest powstanie wiodącego podmiotu pod nazwą Warner Bros. Discovery (WBD). Kieruje nim David Zaslav, dotychczasowy szef Discovery. Łącznie akcjonariusze AT&T otrzymali 71 proc. akcji połączonego podmiotu. Pozostała część udziałów nowej spółki należy do dotychczasowych akcjonariuszy Discovery. W ten sposób firma Oprah Winfrey Network znalazła się w strukturach WBD.

Teraz, według informacji dostarczonych przez Variety, Warner Bros. Discovery zwolnił cztery osoby z najwyższego kierownictwa OWN, w tym Karen Grant-Selmę i Jennifer Giddens. Grant-Selma pełniła funkcję głównego radcy prawnego sieci, podczas gdy Giddens była szefową marketingu.

Po służbie jako wiceprezes ds. biznesowych i prawnych w Universal Pictures, następnie Live Nation Entertainment, a potem DreamWorks Animation, Grant-Selma dołączyła do OWN w 2019 r.

Czytaj także: Warner Bros. Discovery zwolni tysiąc osób

Z kolei Giddens rozpoczęła pracę w OWN w 2020 r., przedtem pełniła funkcję starszego wiceprezesa ds. marketingu i digitalu w Universal Kids, a później szefowej kreatywnego marketingu w dziale dziecięcym i rodzinnym Netfliksa.

Z firmy założonej przez Ophrę Winfrey odchodzi także Mary Beth Cunin, szefowa działu programowania i planowania. Cunin rozpoczęła pracę w OWN w 2013 r. jako wiceprezeska ds. programowania i harmonogramu. Wcześniej była m.in. starszą wiceprezeską ds. programowania, strategii i akwizycji w CMT.

Również Nicole Nichols, wiceprezeska OWN ds. komunikacji, odchodzi ze stanowiska w sieci. Kieruje ona również komunikacją dla Harpo Productions, firmy produkcyjnej Winfrey, oraz służy jako osobisty przedstawiciel Winfrey. Według zapowiedzi teraz menedżerka będzie mogła skupić się na tych rolach w pełnym wymiarze godzin. Nichols pracowała w OWN od 2008 r., kiedy to została mianowana starszą wiceprezeską ds. komunikacji i strategii. Przed pracą dla Winfrey, kierowała komunikacją w Disney/ABC Television Group, była odpowiedzialna za strategiczne działania komunikacyjne dla pięciu jednostek biznesowych w tej grupie telewizyjnej, w tym ABC Entertainment, ABC Daytime, ABC Studios, ABC Family i SOAPnet.

Czytaj także: Warner Bros. Discovery robi porządki. Z HBO Max znika 36 tytułów (lista)

Oficjalnie nie podano przyczyn zwolnień czołowych menedżerek w OWN. Jednak może stać za nimi nowa polityka kadrowa Warner Bros Discovery, która związana jest m.in. z cięciami zatrudnienia. Wśród najgłośniejszych było odejście prezeski WarnerMedia Ann Sarnoff i Johanny Fuentes, szefowej globalnej komunikacji w tym koncernie. Poza tym, w czerwcu br. zapowiedziano zwolnienie tysiąca osób ze struktur WBD, wypowiedzenia są planowane także w serwisie VoD HBO Max.

Dołącz do dyskusji: Czołowe menedżerki odchodzą z firmy Ophra Winfrey Network. W tle cięcia kadrowe w Warner Bros Discovery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl