SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Optymistyczne prognozy TP SA

TP SA podtrzymuje prognozę wzrostu przychodów grupy o 2-3% w 2004 r.

Telekomunikacja Polska SA (TP SA) nadal podtrzymuje prognozę wzrostu przychodów grupy o 2-3% w 2004 roku, powiedział w środę prezes TP SA Marek Józefiak.

„Już raz zmienialiśmy prognozy w połowie roku. Uważamy, że jest to wielkie wyzwanie, ale nadal podtrzymujemy naszą prognozę przychodów na koniec roku” – powiedział Józefiak podczas konferencji prasowej w Katowicach.

Grupa TP SA miała 596 mln zł zysku netto w trzecim kwartale 2004 roku wobec 445 mln zł zysku rok wcześniej według Międzynarodowych Standardów Rachunkowości (MSR). Przychody grupy wyniosły 4.678 mln zł wobec 4.563 mln zł.

Narastająco po trzech kwartałach 2004 roku grupa miała 1.730 mln zł zysku wobec 776 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 13.880 mln zł wobec 13.626 mln zł.

Po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał w październiku Józefiak mówił, że wzrost przychodów o 2-3% to bardzo ambitny plan, ale jest on w zasięgu możliwości spółki.

PO TELE2 DWAJ KOLEJNI CHĘTNI NA USŁUGI LOKALNE DLA ABONENTÓW TP SA

Józefiak powiedział także w środę, że 6 grudnia pierwszy operator, Tele2, rozpocznie oferowanie usług połączeń lokalnych dla abonentów TP SA.

„Na początku przyszłego roku chcielibyśmy przedstawić harmonogram wprowadzania tych usług dla innych operatorów. Jest to bowiem związane z inwestycjami w budowę tzw. punktów styku. Ich wartość szacujemy na 15-20 mln zł” – powiedział Józefiak.

Dodał, że w tej chwili prowadzone są intensywne rozmowy z dwoma innymi operatorami chętnymi na prowadzenie usług rozmów lokalnych.

„Po uruchomieniu oferty przez Tele2 nie przewidujemy na razie żadnych nowych taryf. Spodziewamy się jednak, że w dłuższej perspektywie nasz udział w rynku rozmów lokalnych spadnie do ok. 80%” – powiedział także prezes.

Według danych TP SA, po trzecim kwartale br. udział spółki w rynku lokalnym wynosił 90%.

Przychody z połączeń lokalnych TP SA wyniosły po trzech kwartałach tego roku 1,95 mld zł wobec 2,17 mld zł rok wcześniej.

Na rynku lokalnym TP SA konkuruje z ok. 40 operatorami posiadającymi własną infrastrukturę (np. Netia, TeleNet czy Dialog) oraz alternatywnymi operatorami, którzy nie posiadają infrastruktury i działają na podstawie umów interconnectowych z TP SA (Tele 2, Netia 1 oraz NOM), jak podała spółka w raporcie za trzeci kwartał br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Optymistyczne prognozy TP SA

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl