SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Piszczek szefem Polskiego Radia 24, wicedyrektorkami Agnieszka Kamińska i Joanna Turek

Paweł Piszczek, szef Informacyjnej Agencji Radiowej, przejął obowiązki dyrektora Polskiego Radia 24, po tym jak z końcem lutego odwołano Pawła Badzio. Wiceszefami stacji zostały natomiast Agnieszka Kamińska i Joanna Turek.

W środę zarząd Polskiego Radia poinformował, że z końcem lutego Paweł Badzio został odwołany z funkcji dyrektora i redaktora naczelnego Polskiego Radia 24. Mimo to Badzio pod koniec zeszłego tygodnia przekazał dziennikarzowi Onetu Andrzejowi Stankiewiczowi, że stacja rezygnuje z jego felietonów. Według zarządu firmy w ten sposób przekroczył swoje kompetencje, ponieważ nie uprzedził o tym władz nadawcy i nie uzyskał ich zgody.

Polskie Radio, podało że obowiązki szefa Polskiego Radia 24 zaczął pełnić Paweł Piszczek. Od kwietnia ub.r. jest on szefem Informacyjnej Agencji Radiowej Poprzednio był kierownikiem redakcji warszawsko-mazowieckiej w TVP3 Warszawa (dyrektorem tego oddziału był Jacek Sobala, obecnie prezes Polskiego Radia), a wcześniej pracował m.in. jako szef newsroomu Radia BIS, dyrektor i redaktor naczelny Radia Eska Warszawa oraz wydawca w Radiu TOK FM.

Z kolei wicedyrektorami Polskiego Radia 24 od czwartku są Agnieszka Kamińska i Joanna Turek. Kamińska poprzednio przez 10 lat była redaktorem prowadzącym w TVP Historia, a wcześniej pracowała m.in. jako reporterka i reportażystka w Polskim Radiu. Publikowała artykuły w pismach naukowych i prasie popularnej („Polska The Times”, „Rzeczpospolita”, „Focus Historia”, „21.wiek”), jest też recenzentem naukowym w „Kwartalniku Nauk o Mediach” oraz ekspertem i członkiem jury Ogólnopolskiej Olimpiady Medialnej organizowanej przez Fundację Nowe Media.

Od czerwca ub.r. prowadzi w Polskim Radiu 24 cykl audycji historyczno-publicystycznych „Nos Kleopatry”. Jest również autorką i prowadzącą cykl reportaży „Śladami zbrodni i walki 1944-1956”.

Joanna Turek poprzednio pełniła w Polskim Radiu 24 funkcje zastępcy sekretarza i sekretarza programu. W latach 2013-2016 pracowała w Telewizji Republika jako wydawca i dyrektor ds. emisji i ramówki.

Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, studiowała także organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Polskie Radio 24 jest emitowane analogowo od września 2016 roku. Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. stacja miała 0,6 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Paweł Piszczek szefem Polskiego Radia 24, wicedyrektorkami Agnieszka Kamińska i Joanna Turek

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tichy
Kolejny desant na kilka miesięcy - amatorszczyzna i buractwo. A potem ze Śmaksu do Paxu jak za komuny.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Brakuje w naszej partii profesjonalistów. Oj bardzo brakuje. Krótka ta ławka dziennikarzy niepokornych. Zostają działacze tylko ale niechaj się sprawdzą na odcinku"radio" i trochę dorobią przed powrotem do republiki i trwama.
odpowiedź
User
Tylko LG
Super! Za chwilę jeszcze wrócą Błaszczykowski i Lewandowski! Dobra zmiana, ech. Za nasze pieniądze :(
odpowiedź