SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pierwsze wyniki nowego badania polskiego internetu będą później

Instytut GfK i Polskie Badania Internetu przesunęły na termin nieokreślony publikację pierwszych wyników nowego badania polskiego internetu - Planet PBI/GfK, które z początkiem br. zastąpiło realizowany dotychczas Megapanel PBI/Gemius.

Article

- Pomimo iż dane są już gromadzone regularnie i badanie Planet PBI/GfK weszło w końcową fazę, obie strony postanowiły o przesunięciu daty publikacji, dając sobie dodatkowy czas na wnikliwsze zapoznanie się z danymi. Przesunięcie wynika ze złożoności projektu, tak po stronie informatycznej, jak i analitycznej. Dochowanie staranności i złożoność procedur wymaga dodatkowego czasu, który posłuży do lepszej kalibracji narzędzia - poinformowały GfK i PBI w komunikacie przesłanym portalowi Wirtualnemedia.pl.

Pierwotnie planowano, że pierwsze wyniki Planet PBI/GfK, ze stycznia br., zostaną udostępnione w drugim tygodniu lutego. Firmy nie podały na razie nowego terminu ich publikacji.

Badanie Planet PBI/GfK jest oparte na dwóch rodzajach pomiaru ruchu w serwisach i aplikacjach (site-centric i user-centric), wyniki będą podawane zarówno z całych miesięcy, jak też tygodni i dni (zobacz szczegóły).

Ostatnie wyniki dotychczasowego badania Megapanel PBI/Gemius, z grudnia ub.r., zostały udostępnione pod koniec stycznia.

Dołącz do dyskusji: Pierwsze wyniki nowego badania polskiego internetu będą później

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
p
Profesjonaliści. Naprawdę polski rynek reklamy internetowej jest aż tak mało warty, że nie ma szansy na wejście porządnej firmy badawczej?
odpowiedź
User
Taaa
Były szumne zapowiedzi, że teraz będzie szybko i na czas a wychodzi na to, że będzie jak było, czyli udostępniane wyniki będą bardziej archiwalne niż aktualne...
odpowiedź
User
padre
Brawo Janusze badań :-))))))) To tak jest jak się wybiera niedoświadczoną firmę. I jeszcze PBI będzie sprawdzać czy im się wyniki będą podobać :-)))))))
odpowiedź