SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pierwszy tego typu projekt w Polsce

Polska agencja odpowiada za obsługę regionalną.

Czołowa europejska firma logistyczna Wincanton Trans European podpisała roczny kontrakt z agencją Sigma International (Poland) Ltd na inicjowanie i koordynowanie działań PR w Europie Środkowo-Wschodniej. Po raz pierwszy polska agencja opracowała strategię komunikacji w całym regionie, pomogła klientowi wybrać miejscowych partnerów i przejęła odpowiedzialność za działania regionalne.

Agencja Sigma International (Poland) Ltd od ponad roku pracuje dla Wincanton w Polsce. Działania agencji i ich efekty zostały pozytywnie ocenione przez kierownictwo regionalne firmy, które postanowiło powierzyć agencji także inicjowanie i koordynowanie działań w trzech innych krajach regionu: Czechach, na Słowacji i na Węgrzech.

W porozumieniu z klientem Sigma opracowała strategię komunikacji dla całego regionu, a następnie zorganizowała proces selekcji lokalnych partnerów: zbadała lokalne rynki usług PR, dokonała wyboru agencji zaproszonych do przetargu, opracowała i rozesłała brief do zaproszonych agencji, zebrała i przeanalizowała ich oferty, doradziła klientowi przy  wyborze agencji, a następnie wynegocjowała warunki kontraktów. Porozumienia i ramowe programy działań zostały uzgodnione podczas spotkań w Budapeszcie i Pradze w końcu czerwca.

Obecnie do zadań Sigmy należy nadzór nad realizacją przyjętej strategii komunikacji i harmonogramów działań PR, w tym nad tematami i treścią komunikatów prasowych, biuletynów, spotkań, wywiadów; analizowanie efektów tych działań, w tym monitoringu prasowego, jak również doradzanie w ewentualnych sytuacjach kryzysowych.

Agencja odpowiada za całość działań w regionie przed dyrektorem regionalnym na Europę Środkową i Wschodnią Ryszardem Warzochą w Warszawie oraz dyrektorem Grupy do spraw marketingu i sprzedaży w centrali firmy w Somerset, w W. Brytanii.

Wincanton Trans European powstał w styczniu 2003 roku z połączenia dwu europejskich potęg logistycznych: Wincanton będącego drugą, co do wielkości firmą logistyczną w Wielkiej Brytanii, działającą na rynku usług logistycznych od niemal 75 lat oraz brytyjskiego P&O Trans European wchodzącego w skład grupy P&O. Wincanton oferuje klientom kompleksowe usługi logistyczne, począwszy od magazynowania i dodatkowych usług magazynowych poprzez lądowe i morskie transporty międzynarodowe, transport i dystrybucję krajową, aż do organizacji kompletnych systemów logistycznych opartych na zasadzie outsourcingu oraz zarządzanie zintegrowanym łańcuchem dostaw. Firma ma 360 lokacji, zatrudnia 25 000 pracowników. Posiada oddziały  w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii, krajach Beneluksu, Austrii, Francji, Szwajcarii, Polsce, Czechach, we Włoszech oraz na Węgrzech i Słowacji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwszy tego typu projekt w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl