SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Kraśko poprowadzi Wiadomości?

Piotr Kraśko może zostać nowym gospodarzem głównego wydaniaflagowego programu informacyjnego TVP 1 "Wiadomości". Informację,którą podał "Dziennik" potwierdza nam Aneta Wrona, rzeczniczkaprasowa TVP, która podkreśla, że pomysł ten jest dopiero w fazieprojektu.

Kraśko jest obecnie korespondentem Telewizji Polskiej w StanachZjednoczonych. Jak informuje nas Wrona, do Polski przyjedzie wprzyszłym tygodniu, żeby porozmawiać o ewentualnym prowadzeniu"Wiadomości".

Z informacji, do których dotarł "Dziennik", wynika, że zafotelem prezentera dziennika TVP 1, Piotr Kraśko mógłby usiąść sięjuż w kwietniu. Rzeczniczka TVP mówi jednak, że na razie żadentermin nie jest znany.

Przeszkodą do pojawienia się dziennikarza w nowej roli wkwietniu nie będzie na pewno jego obecny kontrakt jakokorespondenta. Wygasa on co prawda dopiero w połowie roku, ale jakozapewnia nas Aneta Wrona, zawsze istnieje możliwość podpisaniaaneksu do niego bądź rozwiązania umowy za porozumieniem stron ipodpisania nowej.

Zdaniem "Dziennika", po zostaniu prezenterem "Wiadomości" Kraśkonadal pracowałby jako reporter. Miałby bowiem jeździć po całymświecie, relacjonując najważniejsze wydarzenia, w tym np. wybory wUSA.

Piotr Kraśko zanim został reporterem Telewizji Polskiej wStanach Zjednoczonych w 2005 roku, pracował m.in. jako korespondentTVP w Rzymie i prezenter oprawy Jedynki. Był także gospodarzemprogramów "Na żywo" i "Oblicza mediów".

W tej chwili główne wydanie "Wiadomości" ma trzech prowadzących:Dorotę Wysocką -Schnepf, Małgorzatę Wyszyńską i JarosławaKulczyckiego. Do grudnia ub. r. przez trzy miesiące prezenteremdziennika był też Piotr Świąć, ale TVP zrezygnowała z niego,uznając, że liczba trzech gospodarzy jest odpowiednia, bo "pozwoliujednolicić wizerunek programu i uczynić go bardziej czytelnym dlawidzów". Na razie nie wiadomo, czy po ewentualnym przyjściu PiotraKraśki, któryś z obecnych prezenterów "Wiadomości" będzie musiałpożegnać się z prowadzeniem serwisu.

Dołącz do dyskusji: Piotr Kraśko poprowadzi Wiadomości?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl