SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Kraśko poprowadzi Wiadomości?

Piotr Kraśko może zostać nowym gospodarzem głównego wydania flagowego programu informacyjnego TVP 1 "Wiadomości". Informację, którą podał "Dziennik" potwierdza nam Aneta Wrona, rzeczniczka prasowa TVP, która podkreśla, że pomysł ten jest dopiero w fazie projektu.

Piotr Kraśko poprowadzi Wiadomości?

Kraśko jest obecnie korespondentem Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje nas Wrona, do Polski przyjedzie w przyszłym tygodniu, żeby porozmawiać o ewentualnym prowadzeniu "Wiadomości".

Z informacji, do których dotarł "Dziennik", wynika, że za fotelem prezentera dziennika TVP 1, Piotr Kraśko mógłby usiąść się już w kwietniu. Rzeczniczka TVP mówi jednak, że na razie żaden termin nie jest znany.

Przeszkodą do pojawienia się dziennikarza w nowej roli w kwietniu nie będzie na pewno jego obecny kontrakt jako korespondenta. Wygasa on co prawda dopiero w połowie roku, ale jako zapewnia nas Aneta Wrona, zawsze istnieje możliwość podpisania aneksu do niego bądź rozwiązania umowy za porozumieniem stron i podpisania nowej.

Zdaniem "Dziennika", po zostaniu prezenterem "Wiadomości" Kraśko nadal pracowałby jako reporter. Miałby bowiem jeździć po całym świecie, relacjonując najważniejsze wydarzenia, w tym np. wybory w USA.

Piotr Kraśko zanim został reporterem Telewizji Polskiej w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, pracował m.in. jako korespondent TVP w Rzymie i prezenter oprawy Jedynki. Był także gospodarzem programów "Na żywo" i "Oblicza mediów".

W tej chwili główne wydanie "Wiadomości" ma trzech prowadzących: Dorotę Wysocką -Schnepf, Małgorzatę Wyszyńską i Jarosława Kulczyckiego. Do grudnia ub. r. przez trzy miesiące prezenterem dziennika był też Piotr Świąć, ale TVP zrezygnowała z niego, uznając, że liczba trzech gospodarzy jest odpowiednia, bo "pozwoli ujednolicić wizerunek programu i uczynić go bardziej czytelnym dla widzów". Na razie nie wiadomo, czy po ewentualnym przyjściu Piotra Kraśki, któryś z obecnych prezenterów "Wiadomości" będzie musiał pożegnać się z prowadzeniem serwisu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Kraśko poprowadzi Wiadomości?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl