SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Najsztub dalej będzie prowadził program w TOK FM. „Zarzucono mi czyn nieumyślny”

Radio TOK FM będzie kontynuowało współpracę z Piotrem Najsztubem, któremu po wypadku samochodowym postawiono zarzut prokuratorki. - Postawiono mi zarzut o czyn nieumyślny, a to jest jednak różnica - tłumaczy Najsztub. Dziennikarz powinien być jak żona Cezara, poza wszelkimi wątpliwościami. Zachowania Najsztuba w związku z wypadkiem nic nie usprawiedliwia. Czytelnicy i słuchacze, znający dorobek dziennikarza, zapewne będą mieli miękkie serce - komentują dla Wirtualnemedia.pl prof. Wiesław Godzic i Jan Ordyński.

Article

Ponad dwa tygodnie temu Piotr Najsztub, jadąc swoim samochodem w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie, potrącił 77-letnią staruszkę, która doznała urazu żeber. Okazało się, że dziennikarz nie miał przy sobie prawa jazdy, nie ma też ważnego ubezpieczenia OC i przeglądu technicznego auta.

Prawo jazdy odebrała Najsztubowi policja w 2009 roku, jednak Starostwo Powiatowe w Piasecznie dopiero rok temu, po tym jak dziennikarz zwrócił się o to do urzędników, wykreśliło go z rejestru kierowców z ważnymi uprawnieniami, ale nie udało mu się dostarczyć potwierdzającego to pisma.

W związku z wypadkiem ze współpracy z Piotrem Najsztubem wycofała się Grupa Onet-RASP. Dziennikarz miał być gospodarzem nowego programu „Czas na zasady”. Natomiast cały czas prowadzi swoją audycję „Prawda nas zaboli” w Radiu TOK FM.

W czwartek dziennikarz usłyszał zarzut prokuratorski spowodowania wypadku samochodowego skutkującego poważnymi obrażeniami, za co grozi do trzech lat więzienia.

Mimo to TOK FM będzie bez zmian kontynuowało współpracę z Piotrem Najsztubem. Potwierdzili nam to w piątek rzeczniczka Agory i sam Najsztub. - Postawiono mi zarzut o czyn nieumyślny, a to jest jednak różnica - skomentował dziennikarz.

Innego zdania jest prof. Wiesław Godzic, medioznawca z Uniwersytetu SWPS. - Dziennikarz powinien być jak żona Cezara, poza wszelkimi wątpliwościami. Dziennikarstwo nie jest zwykłą profesją, młodzi ludzie wzorują się na niektórych dziennikarzach - stwierdza krótko w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

- Nie podoba mi się, że Piotr Najsztub nie załatwił wcześniej sprawy swojego prawa jazdy, tak jakby liczył, że jest ponad prawem, że jest nietykalny. Trudno to wytłumaczyć. Dziennikarz, szczególnie ważny, nie powinien się tak zachowywać - uzasadnia prof. Wiesław Godzic. - Oczywiście wiem, że obecna sytuacja jest strasznie przykra dla Piotra Najsztuba, no ale trzeba wcześniej pomyśleć, zanim się siądzie za kółkiem - dodaje.

- Myślę, że Onet słusznie zrobił. Nie wiem, jak długo będzie trwało wyjaśnianie sprawy tego wypadku, jak w tej sytuacji zachowa się Piotr Najsztub, czy pokaja się publicznie. To jest ważne w kontekście tego, jak długo ma trwać jego „kara” zawodowa - stwierdza medioznawca z Uniwersytetu SWPS.

Równie negatywnie zachowanie Piotra Najsztuba związane z wypadkiem ocenia Jan Ordyński z Towarzystwa Dziennikarskiego. - Jako błyskotliwie inteligentny dziennikarz, powinien doskonale wiedzieć, że nie wolno mu było jeździć bez prawa jazdy, opłaconego OC, aktualnego przeglądu technicznego. Takiego zachowania nic nie usprawiedliwia. Dzięki Bogu, że był trzeźwy, a wypadek spowodował nieumyślnie - ocenia.

- Najsztub poniesie przewidzianą prawem karę, którą powinien przyjąć z pełną pokorą. A ponieważ złamał prawo po raz pierwszy, sądzę, że ta kara będzie dla Najsztuba wystarczającym środkiem wychowawczym i ostrzeżeniem. A czytelnicy i słuchacze, znający dorobek Najsztuba, zapewne będą mieli miękkie serce - dodaje Ordyński.

Dołącz do dyskusji: Piotr Najsztub dalej będzie prowadził program w TOK FM. „Zarzucono mi czyn nieumyślny”

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?
Jak można być tak niefrasobliwym, panie Piotrze? Przecież prezydent Pana nie ułaskawi. Nie ta opcja. Nie żal Panu tej pokiereszowanej pani?
odpowiedź
User
?
Jak można być tak niefrasobliwym, panie Piotrze? Przecież prezydent Pana nie ułaskawi. Nie ta opcja. Nie żal Panu tej pokiereszowanej pani?
odpowiedź
User
Racjonalny
Nieumyślnie jechał bez prawa jazdy i ubezpieczenia. Ot, taki wieczny anarchista.
odpowiedź