SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Tyborowicz za Jima Samplesa prezesem TVN Media, Piotr Korycki wiceprezesem

Piotr Tyborowicz objął stanowisko prezesa spółki TVN Media, zastępując Jima Samplesa, który jest prezesem i dyrektorem generalnym TVN i przewodniczącym rady nadzorczej TVN Media. Jednocześnie Piotr Korycki będzie pełnić funkcję wiceprezesa firmy.

Piotr Korycki, fot. TVN / Krzysztof Dubiel Article

- Piotr Tyborowicz jest w firmie od samego początku, zna ją od podszewki i od lat zarządza Biurem Reklamy TVN, co sprawia, że jest idealnym kandydatem na stanowisko prezesa TVN Media. Funkcję wiceprezesa obejmie Piotr Korycki, ekspert z obszaru finansów i zarządzania. To świetni managerowie z ogromnym doświadczeniem, bardzo się cieszę z tych nominacji - mówi Jim Samples, prezes i dyrektor generalny TVN.

Piotr Tyborowicz z TVN związany jest od 1997 roku, rok później objął stanowisko dyrektora biura reklamy. W latach 1999-2004 pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż w TVN. Ponownie do tej roli został wybrany w 2012 roku. Jednocześnie zasiadał w radach nadzorczych m.in. Legii Warszawa. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku w firmie Publipolska, należącej do Fininvest Group. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Stanisława Wyszyńskiego.

Piotr Korycki pracę w TVN rozpoczął w 2003 roku jako zastępca dyrektora finansowego, następnie awansował na dyrektora finansowego Grupy TVN. Od powołania TVN Media w 2011 roku jest członkiem zarządu spółki, a rok później został powołany do zarządu TVN, przejmując dodatkowo odpowiedzialność za zakupy programowe Grupy TVN oraz większość funkcji wsparcia biznesu. W 2015 roku został mianowany wiceprezesem zarządu Grupy TVN. W przeszłości pracował w warszawskim biurze PricewaterhouseCoopers. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz International Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.

TVN Media to spółka zależna Grupy TVN, która odpowiada za działania marketingowo-sprzedażowe. W strukturach spółki znajduje się także biuro reklamy.

W zarządzie TVN Media zasiadają także Tomasz Marszałł i Maciej Maciejowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Tyborowicz za Jima Samplesa prezesem TVN Media, Piotr Korycki wiceprezesem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl