SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Tyborowicz za Jima Samplesa prezesem TVN Media, Piotr Korycki wiceprezesem

Piotr Tyborowicz objął stanowisko prezesa spółki TVN Media, zastępując Jima Samplesa, który jest prezesem i dyrektorem generalnym TVN i przewodniczącym rady nadzorczej TVN Media. Jednocześnie Piotr Korycki będzie pełnić funkcję wiceprezesa firmy.

Piotr Korycki, fot. TVN / Krzysztof DubielArticle

- Piotr Tyborowicz jest w firmie od samego początku, zna ją od podszewki i od lat zarządza Biurem Reklamy TVN, co sprawia, że jest idealnym kandydatem na stanowisko prezesa TVN Media. Funkcję wiceprezesa obejmie Piotr Korycki, ekspert z obszaru finansów i zarządzania. To świetni managerowie z ogromnym doświadczeniem, bardzo się cieszę z tych nominacji - mówi Jim Samples, prezes i dyrektor generalny TVN.

Piotr Tyborowicz z TVN związany jest od 1997 roku, rok później objął stanowisko dyrektora biura reklamy. W latach 1999-2004 pełnił funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za sprzedaż w TVN. Ponownie do tej roli został wybrany w 2012 roku. Jednocześnie zasiadał w radach nadzorczych m.in. Legii Warszawa. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku w firmie Publipolska, należącej do Fininvest Group. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Stanisława Wyszyńskiego.

Piotr Korycki pracę w TVN rozpoczął w 2003 roku jako zastępca dyrektora finansowego, następnie awansował na dyrektora finansowego Grupy TVN. Od powołania TVN Media w 2011 roku jest członkiem zarządu spółki, a rok później został powołany do zarządu TVN, przejmując dodatkowo odpowiedzialność za zakupy programowe Grupy TVN oraz większość funkcji wsparcia biznesu. W 2015 roku został mianowany wiceprezesem zarządu Grupy TVN. W przeszłości pracował w warszawskim biurze PricewaterhouseCoopers. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz International Institute for Management Development (IMD) w Lozannie w Szwajcarii.

TVN Media to spółka zależna Grupy TVN, która odpowiada za działania marketingowo-sprzedażowe. W strukturach spółki znajduje się także biuro reklamy.

W zarządzie TVN Media zasiadają także Tomasz Marszałł i Maciej Maciejowski.

Dołącz do dyskusji: Piotr Tyborowicz za Jima Samplesa prezesem TVN Media, Piotr Korycki wiceprezesem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl