SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PiS upycha swoich ludzi w KGHM

Sulmicki odszedł z RN KGHM, nowymi członkami Glapiński i Mańk.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie KGHM Polska Miedź odwołało w środę ze składu rady nadzorczej spółki Jana Sulmickiego. Do RN powołano Adama Glapińskiego i Annę Mańk, podał koncern w komunikacie.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podało w odrębnym komunikacie, że Sulmicki złożył rezygnację z członkostwa w RN, zaś Glapiński został jej członkiem niezależnym.

Obecnie RN składa się z dziewięciu członków, z czego trzech pochodzi z wyboru załogi. Jej przewodniczącym jest Adam łaganowski - wicedyrektor Departamentu Inwestycji Kapitałowych w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Glapiński był m.in. czołowym politykiem Porozumienia centrum (PC), był m.in. ministrem gospodarki przestrzennej i budownictwa oraz ministrem współpracy gospodarczej z zagranicą. Jest profesorem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w Wyższej Szkole Ekonomii i Administracji w Kielcach.

Anna Mańk pełni funkcję dyrektora Departamentu Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji V w MSP. Ma wykształcenie wyższe ekonomiczne (Szkole Głównej Handlowej w Warszawie - Wydział Handlu Wewnętrznego, Uniwersytet Łódzki - Podyplomowe Studia Prawa Finansowego i Gospodarczego).

Skarb Państwa ma 44,28% ogólnej liczby głosów na walnym KGHM, natomiast na NWZ w środę zarejestrował 82,62% głosów, podało też MSP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PiS upycha swoich ludzi w KGHM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl