SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP ponownie ogłosił konkurs na prezesa i wiceprezesa

PKO Bank Polski ogłosił ponownie konkurs na prezesa i wiceprezesa banku.

Zgodnie z zapowiedziami, zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 14 marca, a rozmowy kwalifikacyjne zostaną przeprowadzone w dniach 21-24 marca, wynika z ogłoszenia, opublikowanego w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

W piątek szef rady nadzorczej i p.o. prezesa banku Marek Głuchowski zapowiedział, że ogłoszenie zostanie opublikowane w poniedziałek. RN zdecydowała bowiem o wszczęciu nowego postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko prezesa zarządu oraz dwóch wiceprezesów. Głuchowski liczy na wybór nowego prezesa do 10 kwietnia.

Wśród wymagań warunkujących dopuszczenie do udziału w konkursie w ogłoszeniu podano m.in., że "kandydat daje rękojmię ostrożnego i stabilnego zarządzania bankiem". Niezbędne wymagania to m.in. "znajomość języków obcych (preferowany jęz. angielski)", "umiejętność planowania strategicznego".

"Zakresem rozmowy kwalifikacyjnej będą objęte [...] wiedza o zakresie działalności PKO BP SA oraz o sektorze, w którym działa PKO BP SA, [...] doświadczenie niezbędne do wykonywania funkcji prezesa zarządu PKO BP SA lub wiceprezesa zarządu PKO BP SA" - czytamy w ogłoszeniu.

Głuchowski powiedział, że konkurs na wybór nowego prezesa będzie dwuetapowy. W pierwszym etapie RN przeprowadzi rozmowy i sporządzi krótką listę kandydatów. Dalsze postępowanie odbędzie się przy udziale doradcy personalnego, a następnie RN ogłosi decyzję.
Przyznał, że liczy, iż do konkursu zgłoszą się nowi kandydaci. Podkreślił, że poprzedniemu konkursowi towarzyszył "bardzo duży szum medialny" związany z kandydaturą byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza i wiele osób, które chciały startować w tym konkursie, zrezygnowało z tego zamiaru.

Głuchowski zapowiedział też w piątek, że RN chce wybrać kolejnych dwóch członków zarządu banku, by liczył on osiem osób. W czwartek rada powołała Roberta Działaka i Stefana Świątkowskiego do pełnienia funkcji wiceprezesów zarządu banku na wspólną kadencję zarządu, rozpoczętą 19 maja 2005 roku.

W końcu września ub. roku rezygnację z funkcji prezesa PKO BP złożył Andrzej Podsiadło. Potem p.o. prezesa był Sławomir Skrzypek - obecnie prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), a następnie Głuchowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP ponownie ogłosił konkurs na prezesa i wiceprezesa

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl