SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Play ze zgodą UKE na dopłaty w roamingu, 6 groszy za rozmowy wykonane i 1 grosz za megabajt danych

Urząd Komunikacji Elektronicznej udzielił sieci Play zgody na wnioskowane przez nią wprowadzenie dopłat do połączeń roamingowych w Unii Europejskiej. Maksymalne ceny brutto za roaming w Play mają wynieść 0,06 złotego za minutę połączenia wychodzącego, 0,03 zł za minutę odebranej rozmowy oraz 0,012 zł za megabajt danych wymienionych z internetem.

Article

Wniosek o możliwość wprowadzenia dopłat do roamingu na terenie Unii Europejskiej P4, właściciel sieci Play złożył wraz z kilkoma innymi telekomami jesienią ub.r.

Teraz, jak poinformował dziennik „Rzeczpospolita” Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) wydał decyzję pozwalającą Play na zastosowanie dodatkowych opłat roamingowych na terenie UE.

Wydając swoje pozwolenie regulator wyznaczył jednocześnie maksymalne stawki które operator będzie mógł zastosować w swoich taryfach. Wynoszą one 0,06 zł za minutę wykonanego połączenia, 0,03 zł za odebrane rozmowy, 0,01 zł za wysłanie SMS-a oraz 0,012 zł zarówno za megabajt danych wymienionych z internetem jak i wysłanie wiadomości MMS.

UKE nie odpowiedział na pytania serwisu Wirtualnemedia.pl dotyczące motywów jakimi kierował się podejmując decyzję przyznającą Play prawo do wprowadzenia dopłat.

Komentarza w tej sprawie odmówił także Marcin Gruszka, rzecznik Play. Zapowiedział jedynie że niebawem operator ogłosi swoje stanowisko w związku z możliwością dodatkowych opłat roamingowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play ze zgodą UKE na dopłaty w roamingu, 6 groszy za rozmowy wykonane i 1 grosz za megabajt danych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
czy można to zaskarżyć do Unii Europejskiej?
19 28
odpowiedź
User
animowany
Brakuje na celebrytow w reklamach?
26 33
odpowiedź
User
GOSC
CZY JEST TO PODSTAWA DO ROZWIĄZANIA UMOWY I PRZENIESIENIA NUMERU DO INNEJ SIECI?
17 22
odpowiedź
User
Qba
"W ocenie Prezesa UKE, zmiany w warunkach umownych nie są narzucane przez Prezesa UKE, który nie obliguje do ich wprowadzenia tym samym wynikają z decyzji biznesowych przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Zgodnie z powyższym w przypadku zmiany warunków umów, w tym cenników polegającej na zastosowaniu dodatkowej opłaty z tytułu świadczenia detalicznych usług roamingu regulowanego zmiana ta powoduje powstanie uprawnienia do wypowiedzenia umowy po stronie abonenta, przy czym dostawcy usługi roamingu nie przysługuje wówczas roszczenie o zwrot ulgi"
13 8
odpowiedź
User
emissary
Liczę po cichu, że bedzie możliwość wypowiedzenia umowy bez kary. Z chęcią się pożegnam z tym operatorem, tyle mi już krwi napsuli, że nie dam im kolejnej szansy.
11 21
odpowiedź