SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio: Sosnowski ukarany, ale nie za krytykę radia

- Jerzy Sosnowski nie został ukarany za krytykowanie Polskiego Radia, lecz za złamanie obowiązujących uchwał – tak brzmi oficjalna reakcja zarządu PR na dyskusję medialną, związaną z udzieleniem dziennikarzowi radiowej Trójki kary nagany.

Polskie Radio: Sosnowski ukarany, ale nie za krytykę radia

Sosnowski dostał od zarządu PR naganę na początku lipca za napisanie artykułu „Co się stało z naszą Trójką”, opublikowanego w wydaniu „Newsweeka” z 4 lipca 2010. Dziennikarz opisał w nim nieprawidłowości i niepokojące zjawiska w publicznym radiu. Sytuacja ta wywołała dyskusję w środowisku mediów.

Głos w sprawie oficjalnie zabrały także Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Związek Zawodowy Pracowników i Współpracowników Programu II i III PR. Obie organizacje stanęły w obronie dziennikarza i zażądały od PR wyjaśnień w tej sprawie. Szczególnie duże wątpliwości wywołał fakt, że zarząd Polskiego Radia nie chce ujawnić treści uchwał, na podstawie których Sosnowski został ukarany (więcej na ten temat).

- Kara na Jerzego Sosnowskiego została nałożona nie za krytykowanie Polskiego Radia, lecz za złamanie dwóch uchwał. Jedna z nich mówi o zakazie konkurencji, a druga określa, kto z pracowników Polskiego Radia i o czym może rozmawiać z zewnętrznymi mediami. Treść tych uchwał nie może być upubliczniona. Opinia prawników stwierdza, że uchwały te stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa – podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio: Sosnowski ukarany, ale nie za krytykę radia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
verva
Sosnowski miej jaja, a nie rób POlityki

Sosnowski wśród pisowskich dziennikarzy zapomniał wymienić Bukartyka. A może nienawiść źle działa mu na pamięć.

Hehe. P. Jethon wyprowadziła z zapaści finansowej PR3. Jako funkcjonariusz PO zastąpiła Krzysztofa Skowrońskiego odpowiadającego za sukces Trójki w ostatnich latach. Jej polityczni zwirzchnicy doprowadzili do załamania finansowego mediów publicznych i tym samym Trójki.Przyszła na ciepłą posadkę.
Sukcesy pani Dyrektor są żenujące jak jej kompetencje, w których świetlanym punktem jest rozwalenie radia BIS.

Sosnowski miej trochę jaj, załóż radio jak Skowroński, albo przestań się zasłaniać związkiem zawodowym i powiedz światu i słuchaczom prawdę o swojej bezkrytycznej miłości do PO i swoich partyjnych pomagierów. Za Jethon karierę robili ludzie pokroju Hanke, którzy potrafią tylko legitymacją PO wymachiwać przed mikrofonem.
odpowiedź
User
WojD
PiSowski fanatyzm wciąż rzuca się na ogląd świata. Poglądy normalne, obiektywne są postrzegane, jako stanowisko PO - w sumie należy się z tego cieszyć, ponieważ oszołomstwo powinno być eliminowane z dyskursu publicznego i może wreszcie PiS zostanie zmarginalizowane...
odpowiedź
User
basiaa
"Jerzy Sosnowski nie został ukarany za krytykowanie Polskiego Radia, lecz za złamanie obowiązujących uchwał..." które krytyki zabraniają. Dzięki za takie wyjaśnienie. Powstało chyba po burzy tęgich mózgów.
odpowiedź