SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polskie Radio: Sosnowski ukarany, ale nie za krytykę radia

- Jerzy Sosnowski nie został ukarany za krytykowanie Polskiego Radia, lecz za złamanie obowiązujących uchwał – tak brzmi oficjalna reakcja zarządu PR na dyskusję medialną, związaną z udzieleniem dziennikarzowi radiowej Trójki kary nagany.

Polskie Radio: Sosnowski ukarany, ale nie za krytykę radia

Sosnowski dostał od zarządu PR naganę na początku lipca za napisanie artykułu „Co się stało z naszą Trójką”, opublikowanego w wydaniu „Newsweeka” z 4 lipca 2010. Dziennikarz opisał w nim nieprawidłowości i niepokojące zjawiska w publicznym radiu. Sytuacja ta wywołała dyskusję w środowisku mediów.

Głos w sprawie oficjalnie zabrały także Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Związek Zawodowy Pracowników i Współpracowników Programu II i III PR. Obie organizacje stanęły w obronie dziennikarza i zażądały od PR wyjaśnień w tej sprawie. Szczególnie duże wątpliwości wywołał fakt, że zarząd Polskiego Radia nie chce ujawnić treści uchwał, na podstawie których Sosnowski został ukarany (więcej na ten temat).

- Kara na Jerzego Sosnowskiego została nałożona nie za krytykowanie Polskiego Radia, lecz za złamanie dwóch uchwał. Jedna z nich mówi o zakazie konkurencji, a druga określa, kto z pracowników Polskiego Radia i o czym może rozmawiać z zewnętrznymi mediami. Treść tych uchwał nie może być upubliczniona. Opinia prawników stwierdza, że uchwały te stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa – podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Radosław Kazimierski, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio: Sosnowski ukarany, ale nie za krytykę radia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
verva
Sosnowski miej jaja, a nie rób POlityki

Sosnowski wśród pisowskich dziennikarzy zapomniał wymienić Bukartyka. A może nienawiść źle działa mu na pamięć.

Hehe. P. Jethon wyprowadziła z zapaści finansowej PR3. Jako funkcjonariusz PO zastąpiła Krzysztofa Skowrońskiego odpowiadającego za sukces Trójki w ostatnich latach. Jej polityczni zwirzchnicy doprowadzili do załamania finansowego mediów publicznych i tym samym Trójki.Przyszła na ciepłą posadkę.
Sukcesy pani Dyrektor są żenujące jak jej kompetencje, w których świetlanym punktem jest rozwalenie radia BIS.

Sosnowski miej trochę jaj, załóż radio jak Skowroński, albo przestań się zasłaniać związkiem zawodowym i powiedz światu i słuchaczom prawdę o swojej bezkrytycznej miłości do PO i swoich partyjnych pomagierów. Za Jethon karierę robili ludzie pokroju Hanke, którzy potrafią tylko legitymacją PO wymachiwać przed mikrofonem.
8 8
odpowiedź
User
WojD
PiSowski fanatyzm wciąż rzuca się na ogląd świata. Poglądy normalne, obiektywne są postrzegane, jako stanowisko PO - w sumie należy się z tego cieszyć, ponieważ oszołomstwo powinno być eliminowane z dyskursu publicznego i może wreszcie PiS zostanie zmarginalizowane...
8 8
odpowiedź
User
basiaa
"Jerzy Sosnowski nie został ukarany za krytykowanie Polskiego Radia, lecz za złamanie obowiązujących uchwał..." które krytyki zabraniają. Dzięki za takie wyjaśnienie. Powstało chyba po burzy tęgich mózgów.
8 8
odpowiedź
User
Garfild
NIECH SIE POLITYCY ODPIERDOLĄ OD TRÓJKI!!!!!!!!!!!!!!!!!
bo sie jej juz sluchac nie da!!!!
8 8
odpowiedź