SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pragma Inkaso złożyło prospekt, chce przejść na GPW na przełomie I i II kw.

Spółka windykacyjna Pragma Inkaso złożyła w środę prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w związku z planowanym przeniesieniem z NewConnect na rynek regulowany, poinformowała firma. Spółka chce wejść na rynek główny na przełomie I i II kwartału. Nie będzie przy tej okazji przeprowadzać emisji.

"Dziś cena akcji jest o kilkadziesiąt procent wyższa niż podczas prywatnej emisji akcji poprzedzającej debiut na NewConnect. Biorąc pod uwagę wielkość firmy, osiągane wyniki oraz kapitalizację rynkową uznaliśmy, że nadszedł odpowiedni czas na przenosiny na rynek regulowany. Chcemy dzięki nim dalej zwiększać transparentność firmy dla inwestorów i pracować nad płynnością akcji w znajdujących się w obrocie" - powiedział prezes Tomasz Boduszek,.

Przenosinom na rynek regulowany nie będzie towarzyszyła emisja akcji. Na podstawie prospektu do obrotu na rynku regulowanym ma trafić łącznie 2,12 mln akcji serii B, C i D Pragma Inkaso.

"Mamy wystarczającą ilość kapitałów aby z powodzeniem realizować rosnące wyniki finansowe. Oprócz środków wypracowanych przez spółkę, pozyskaliśmy też w tym roku ponad 4 mln zł w ramach emisji kierowanej, którą objął Beskidzki Dom Maklerski. Podmiot ten ma już 30 % udział w kapitale zakładowym i 25 % w głosach na WZA spółki. Oprócz tego realizujemy wspólną strategię rozwoju, polegająca na kompleksowej obsłudze projektów inwestycyjnych BDM przez Pragma Inkaso. To kierunek, który będzie się rozwijał także w przyszłości" - dodał Boduszek.

Po trzech kwartałach 2009 roku Pragma Inkaso S.A. miała 59 mln zł przychodów ze sprzedaży brutto oraz 2,6 mln zł zysku netto. W całym roku spodziewa się 86 mln zł przychodów brutto i 3,8 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Pragma Inkaso złożyło prospekt, chce przejść na GPW na przełomie I i II kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl