SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Praktyki dla studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Polskim Radiu

Polskie Radio i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach zawartego porozumienia o współpracy będą oferowali wspólnie możliwość odbycia praktyk studenckich w publicznym radiu. - Wierzę, że współpraca Polskiego Radia i Uniwersytetu, która otwiera się dziś na nowy obszar, przyniesie dobry owoc ze względu na łączące nas wartości oraz wspólną misję - komentuje Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.

Ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska/ Fot. Wojciech Kusiński/PRKs. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska/ Fot. Wojciech Kusiński/PR

Porozumienie o współpracy między uczelnią a Polskim Radiem Agnieszka Kamińska - prezes Polskiego Radia oraz ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski - rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego podpisali w tym tygodniu.

Obejmuje ono możliwość odbywania praktyk przez studentów UKSW do końca obecnego roku akademickiego, przede wszystkim przez osoby, które wybrały kierunek dziennikarski. Szkolenia będą się odbywały w ramach realizacji nowego projektu Akademii Radiowej Polskiego Radia.

Jej powstanie ogłaszała prezes Polskiego Radia pod koniec września 2020 roku i zapowiadała jako „serię specjalistycznych kursów kształcących przyszłych reporterów, wydawców i realizatorów radiowych”.

- Chętnie powitamy w naszych progach studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Z wielką radością przyjmiemy studentów zarówno dziennikarstwa, jak i innych kierunków. Wierzę, że współpraca Polskiego Radia i Uniwersytetu, która otwiera się dziś na nowy obszar, przyniesie dobry owoc ze względu na łączące nas wartości oraz wspólną misję - zapowiada Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.

Nauka zadawania pytań, warsztaty z logopedą

Z kolei ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski - rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego uważa, że „porozumienie doskonale wpisuje się w obchody 2021 roku, który decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej został ustanowiony Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

Z informacji, jaka widnieje na stronie informującej o Akademii Radiowej Polskiego Radia możemy się dowiedzieć, że rekrutacja na kurs reportera radiowego trwała od 20 stycznia do 2 lutego 2021 roku, a pierwszy kurs ma wystartować jeszcze w lutym. Jego absolwenci odbędą warsztaty z logopedą, nauczą się redagować serwisy informacyjne czy zadawać pytania.

Polskie Radio posiada pięć ogólnopolskich Programów - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy. Natomiast przez internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców.

Nie tylko Polskie Radio

W ostatnim czasie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego podpisał umowy o współpracy w zakresie szkolenia studentów także z Polską Agencją Prasową i Telewizją Polską. Pierwsza z nich zakłada przygotowywanie studentów do pracy w mediach, druga zapewnia im miejsca do praktyk w zawodzie w programach informacyjnych TVP.

Dołącz do dyskusji: Praktyki dla studentów Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Polskim Radiu

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tylko tyle
Altruistka, biznesmenka i co jeszcze ?
odpowiedź
User
Gość X
Po co to komu?
Miejsce dla studentów UKSW jest w rozgłośniach katolickich.
Niuni już dziękujemy i ją żegnamy.
odpowiedź
User
dde
Temat praktyki: "Jak rozpie...lić dobrą stację radiową"
odpowiedź