SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PwC: zmiany w polskim kierownictwie

Od 1 lipca br. na czele działu doradztwa biznesowego w PwC stoi Piotr Łuba jako partner zarządzający, a Adam Krasoń objął stanowisko partnera zarządzającego w dziale audytu i doradztwa księgowego. Jednocześnie kierownictwo firmy w Polsce powiększyło się o sześciu nowych partnerów: Piotra Baranowskiego, Piotra Nogajczyka i Wojciecha Słowińskiego w dziale doradztwa biznesowego, Ewę Szurmińską-Jaworską i Rafała Dróbkę w dziale prawno–podatkowym oraz Andreasa Bröchera w dziale audytu i doradztwa księgowego.

PwC: zmiany w polskim kierownictwie

Piotr Łuba, który stanął na czele działu doradztwa biznesowego (Advisory), jest związany z PwC od 1996 roku. Dotychczas pełnił rolę szefa Grupy Energetycznej w Polsce. Specjalizuje się w wycenach i analizie finansowej, pracował przy projektach restrukturyzacyjnych i prywatyzacyjnych. Andrew Friars, dotychczasowy lider doradztwa biznesowego, obejmie stanowisko lidera zespołu ds. produktów konsumenckich w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Adam Krasoń, nowy partner zarządzający działem audytu i doradztwa księgowego (Assurance), przez ostatnie pięć lat stał na czele zespołu ds. sektora telekomunikacji, mediów i rozrywki na polskim rynku. Z PwC jest związany od 20 lat. Teraz ma dalej rozwijać zarówno usługi audytowe, jak i rozszerzać ofertę firmy w zakresie usług doradztwa księgowego i finansowego, takich jak zarządzanie ryzykiem, szkolenia czy usługi związane z rynkiem kapitałowym. Paweł Pepliński, dotychczasowy szef działu audytu, dołączy do kierownictwa PwC w Rosji.

Piotr Baranowski, partner w dziale doradztwa biznesowego i jednocześnie lider grupy telekomunikacyjnej, nowych technologii i mediów w PwC na polskim rynku, z firmą jest związany jest od 2006 roku. Wcześniej przez ponad osiem lat pracował na różnych stanowiskach w firmach polskiego sektora telekomunikacyjnego, zarówno dla operatorów stacjonarnych jak i komórkowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w konsultingu, jego zainteresowania koncentrują się głównie na strategii, rozwoju biznesu oraz organizacji, a także restrukturyzacji i optymalizacji procesów biznesowych.

Piotr Nogajczyk posiada ponad 10-letnie doświadczenie w pracy nad projektami transakcyjnymi w różnych częściach świata, m.in. w Afryce Południowej, Nowym Jorku oraz w Polsce. W PwC pracuje od 6 lat, związany z zespołem usług transakcyjnych, które już jako partner ma w dalszym ciągu rozwijać w Polsce. W swojej praktyce zawodowej współpracuje z funduszami private equity, wspierając ich działania podczas transakcji fuzji i przejęć. Jako partner ma także wspierać zespoły branżowe PwC. Jego doświadczenie obejmuje również prowadzenie projektów dla sektora medycznego, telekomunikacyjnego, produktów konsumenckich, produkcyjnego, farmaceutycznego, energetycznego, papierniczego oraz finansowego.

Wojciech Słowiński jest związany z PwC od 2005 roku. Kieruje działalnością grupy naftowo-gazowej i chemicznej w firmie w Polsce oraz wspiera działania w tych sektorach w innych biurach w Europie Środkowo-Wschodniej, co ma kontynuować również na nowym stanowisku. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa biznesowego. Specjalizuje się w kwestiach finansowych i strategicznych, studiach wykonalności, transakcjach fuzji i przejęć, a także w zarządzaniu projektami restrukturyzacyjnymi i konsolidacyjnymi. Pracuje dla firm energetycznych i chemicznych w Polsce.

Ewa Szurmińska-Jaworska jest partnerem kierującym kancelarią PricewaterhouseCoopers Legal Szurmińska-Jaworska sp. k. od początku jej utworzenia w listopadzie 2009 roku. Zbudowała zespół liczący 30 prawników specjalizujących się m.in. w takich praktykach jak fuzje i przejęcia, prawo spółek, prawo pracy, ochrona konkurencji i konsumentów, prawo finansowe, prawo nieruchomości, praktyka procesowa. W ramach kancelarii odpowiada za praktykę rozwiązywania sporów sądowych. Ma doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sporach sądowych przed sądami powszechnymi i arbitrażowymi. W zakres specjalizacji Szurmińskiej-Jaworskiej wchodzą spory dotyczące nieuczciwej konkurencji, własności intelektualnej oraz prawa handlowego i cywilnego. Jej doświadczenie obejmuje również postępowania administracyjne i reprezentację klientów przed sądami administracyjnymi. Reprezentowała w postępowaniach sądowych firmy z branży farmaceutycznej, towarów konsumpcyjnych, usług finansowych i handlu detalicznego. Od 2000 roku jest radcą prawnym.

Rafał Dróbka jest partnerem w dziale prawno-podatkowym PwC. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym. Do działu podatkowego PwC dołączył w 1998 roku. Kierował zespołem IT Based Consulting (doradztwa podatkowego z wykorzystaniem systemów informatycznych) i był jednym z autorów wygranego przez PwC projektu dla Ministerstwa Finansów („e-Podatki”), polegającego na reformie administracji podatkowej w Polsce. Przez ostatnie dwa lata w ramach zespołu ds. fuzji i przejęć doradzał przy podatkowej strukturyzacji kilkudziesięciu transakcji na polskim rynku, w tym połączenia Cyfry+ i platformy „n”. Jako nowy partner w PwC Dróbka ma stopniowo obejmować rolę lidera zespołu ds. fuzji i przejęć w dziale prawno-podatkowym, rozwijając segment doradztwa podatkowego przy tego typu transakcjach, w tym dla klientów z sektora private equity.

Andreas Bröcher to dotychczasowy partner PwC w Düsseldorfie. Dołączy do polskiego działu audytu i doradztwa księgowego, gdzie będzie odpowiedzialny za obsługę niemieckich klientów audytowych. Dodatkowo ma wspomagać na polskim rynku rozwój German Business Group, czyli zespołu doradców specjalizujących się w obsłudze firm niemieckich. Zainteresowania Bröcher koncentrują się także wokół usług związanych ze zrównoważonym rozwojem i odpowiedzialnością społeczną biznesu, których rozwój również ma wspierać swoją ekspertyzą z rynków zachodnich.

Wraz z nowo mianowanymi partnerami, sieć PwC w Polsce od 1 lipca liczy 53 partnerów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PwC: zmiany w polskim kierownictwie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl