SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Pytanie na śniadanie” liderem programów śniadaniowych w 2022 roku

Największą oglądalność spośród programów śniadaniowych w 2022 roku wśród wszystkich widzów miało „Pytanie na śniadanie”. Z kolei w grupie komercyjnej 16-49 pozycję lidera zajęło „Dzień dobry TVN” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Średnia oglądalność będącego liderem wśród programów śniadaniowych „Pytania na śniadanie” w 2022 roku wyniosła 400 tys. osób przy 8,03 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. „Pytanie na śniadanie” rozpoczyna się o godz. 7.30.

Magazyn TVP miał o 31 tys. widzów więcej niż rok wcześniej.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Drugie było konkurencyjne „Dzień dobry TVN”, które w analizowanym okresie przyciągało przed telewizory średnio 377 tys. osób, co przełożyło się na 7,44 proc. udziału. Rok wcześniej magazyn TVN śledziło 399 tys. widzów (przy udziale wynoszącym 7,60 proc.), co oznacza spadek o 22 tys. oglądających. „Dzień dobry TVN” oglądać można codziennie o godz. 8.00.

Trzeci był magazyn „Nowy dzień z Polsat News”, który niezmiennie pokazywany jest w Polsacie codziennie o godz. 6.00. W zeszłym roku jego widownia wyniosła 245 tys. osób, a jego udział - 8,43 proc. Program względem 2021 roku stracił niemal 40 tys. widzów - największa strata wśród wszystkich magazynów. „Nowy dzień z Polsat News” można równolegle również oglądać w newsowym kanale Telewizji Polsat.

„Dzień dobry TVN” na czele w 16-49

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 będący liderem zestawienia magazyn „Dzień dobry TVN” w ub.r. miał 158 tys. widzów (względem 2021 roku spadek o 29 tys. oglądających).

Drugie było „Pytanie na śniadanie” (spadek o 7 tys. do 122 tys. oglądających), a trzeci był „Nowy dzień z Polsat News” (w dół o 12 tys. do 82 tys. widzów).

Dane dla grupy 16-59.

Kto aktualnie prowadzi „Dzień dobry TVN” i „Pytanie na śniadanie”?

„Dzień dobry TVN” aktualnie prowadzą następujące duety: Małgorzata Rozenek-Majdan i Krzysztof Skórzyński (gospodarzami show są od początku września ub.r.), Ewa Drzyzga i Agnieszka Woźniak-Starak, Paulina Krupińska i Damian Michałowski, Marcin Prokop i Dorota Wellman, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik oraz Małgorzata Ohme i Filip Chajzer.

Z kolei gospodarzami „Pytania na śniadanie” są: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny, Izabella Krzan i Tomasz Kammel, Małgorzata Tomaszewska i Aleksander Sikora, Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski oraz Małgorzata Opczowska w towarzystwie Łukasza Nowickiego. We wrześniu ub.r. z programu odszedł Robert El Gendy. Dziennikarz związany z Telewizją Polską od 22 lat chce skupić się na aktorstwie i pracy w redakcji sportowej. Od października ub.r. zaczął prowadzić także „Panoramę” nadawaną w ramach „Pytania na śniadanie”.

Na początku września ub.r. nową szefową śniadaniowego magazynu TVP została Joanna Kurska. Zastąpiła Aleksandrę Zawłocką, która objęła szefostwo oprawy w Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP. Według nieoficjalnych ustaleń Onetu w ostatnich dniach Joanna Kurska złożyła wypowiedzenie i żegna się z Telewizją Polską. Jednak nasze źródła w TVP zaprzeczają, że Kurska miała sama wnioskować o zwolnienie z pracy: nieoficjalnie wiemy, że firma rozstała się z nią za porozumieniem stron.

Dołącz do dyskusji: „Pytanie na śniadanie” liderem programów śniadaniowych w 2022 roku

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Seba
DDTVN czyli sterta reklam i towarzystwo wzajemnej adoracji kontra trochę przaśny program.
odpowiedź
User
Iryk
Już nie idzie patrzeć nowych Kurzajewskich
odpowiedź
User
Iryk
Nie idzie już oglądać nowych Kurzajewskich... Przestańcie
odpowiedź