SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych nie może odwołać polityka, który mógł być sprawcą gwałtu

We wtorek Rada Mediów Narodowych powołała Tomasza Laskusa i Pawła Wojciecha Kwiecińskiego do Rady Nadzorczej PAP. Podczas posiedzenia dyskutowano też o sprawie Jakuba B., zaginionego członka Rady Programowej Radia Kraków. RMN nie może zawiesić go na tym stanowisku.

Paweł Wojciech Kwieciński jest prokurentem w Polskim Radiu, natomiast Tomasz Laskus, dyrektorem biura ministra kultury w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego (w 2018 roku współpracownik wicepremiera Piotra Glińskiego był kandydatem PiS na stanowisko burmistrza Karczewa). Kwieciński i Laskus byli jedynymi kandydatami.

W Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej zastąpili oni Macieja Świrskiego i Agnieszkę Glapiak. 16 września Sejm powołał ich do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Byli kandydatami klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. W poniedziałek Świrski został przewodniczącym KRRiT, natomiast Glapiak wiceprzewodniczącą.

Bez decyzji w sprawie zaginionego polityka Lewicy

RMN zajęła się też listem prezesa Radia Kraków  Mariusza Bartkowicza oraz Łukasza Słoniowskiego, przewodniczącego Rady Programowej tej rozgłośni regionalnej Polskiego Radia. Apelowali oni o rozważenie zawieszenia w prawach członka rady programowej Jakuba B. To polityk do momentu zawieszenia związany z Lewicą. Zaginął, a jak podały „Gazeta Krakowska” i portal tvp.info został oskarżony przez jedną z kobiet o gwałt.

- W imieniu przewodniczącego Rady Programowej Radia Kraków Łukasza Słoniowskiego oraz własnym zwracam się do Pana Przewodniczącego o rozważenie zawieszenia w prawach członka Rady Programowej Radia Kraków – do czasu wyjaśnienia sprawy - pana Jakuba B. Wniosek nasz uzasadniamy informacjami, jakie pojawiły się dziś w przestrzeni publicznej, które dotyczą możliwości popełnienia przez Jakuba B. przestępstwa napaści seksualnej. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę Pana Przewodniczącego na fakt, że Klub Parlamentarny Lewicy podjął dziś, w obliczu tych informacji, decyzję o natychmiastowym zawieszeniu Jakuba B. w prawach członka partii - czytamy w piśmie do przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego.

Odwołanie Jakuba B. nie było możliwe. – My nie możemy go odwołać. Będzie skierowany wniosek o nowelizację ustawy w tym zakresie, bo obecne przepisy nie stwarzają nam takich możliwości. Rada Mediów Narodowych może odwołać zarząd albo Radę Nadzorczą, ale członka Rady Programowej nie. Pewnie dlatego, że znaczną część Rad Programowych tworzą przedstawiciele klubów parlamentarnych – informuje Wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych. Jakub B. musiałby sam złożyć rezygnację lub zawiesić zasiadanie w Radzie, a z politykiem nie ma kontaktu.

Zobacz także: Konkurs dla uczestników badania słuchalności KIM. Do wygrania 50 zł

Podczas posiedzenia RMN odbywała się też prezentacja Krajowego Instytutu Mediów, który powołała KRRiT w celu stworzenia niekwestionowanych przez nikogo badań na temat korzystania przez Polaków z mediów. – Z prezentacji mogłoby wynikać, że media publiczne, a zwłaszcza radio są niedoszacowane, jeśli chodzi o prezentowanie zbiorczych wyników słuchalności – wyjaśnia Kwiatkowski.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych nie może odwołać polityka, który mógł być sprawcą gwałtu

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niesamowite
No naprawde. Az dziw bierze,ze panowie z Radia Krakow podjeli jakas inicjatywe. Rada Programowa Radia Krakow dziala w ogole? Nawet nie zauwazyli,ze na jubileuszu radia brakuje dziennikarzy. Fotki sobie za to strzelali.....bo zabawa trwa. Po tej inicjatywie musza odpoczac, bo chyba sie zmeczyli. Niech zgadne. Ktos juz jest zainteresowany ewentualnym wakatem 😁
odpowiedź
User
kolis
Jak może istnieć stanowisko, z którego można się tylko samemu odwołać/zwolnić
odpowiedź
User
Right
Dlaczego lewicowe kobiety nienawidza mezczyzn?
Bo wiaza sie z lewicowymi mezczyznami.
odpowiedź