SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Radio 357 prosi słuchaczy o opinie. Pyta też o ich zarobki i preferencje polityczne

Internetowe Radio357 udostępniło dla swojej społeczności szczegółową ankietę, za pośrednictwem której bada nastroje, preferencje słuchaczy i ich oczekiwania wobec stacji. Ankieta została przygotowana we współpracy z agencją SmartScope. „Chcemy być radiem, które słucha swojej społeczności” - deklarują radiowcy.

fot. Darek Kawka / 357Article

Ankieta zatytułowana „Co gra, a co nie gra?” została udostępniona w poniedziałek. Zawiera 74 pytania, z pomocą których radiowcy sondują preferencje swojej społeczności, ale także pytają m.in. o ich zarobki, sposób słuchania radia, czy ulubionych dziennikarzy z Radia 357. Jest też pytanie o Radio Nowy Świat, a także o preferencje polityczne.

Zaskoczonym słuchaczom zespół wyjaśnia, iż w pytaniu o politykę chodzi, by „dobrze określić grupę” i że jest to „standardowe pytanie w takich badaniach”.

"Chcemy słuchać Społeczności"

Pytania dotyczą także tego, co można w Radiu 357 zmienić, którzy autorzy najchętniej są słuchani, a także oczekiwań związanych ze wspieraniem rozgłośni.

- Chcemy być radiem, które słucha swojej Społeczności. Dlatego dzień po dniu wczytujemy się w Wasze komentarze i maile. Szukamy tam inspiracji do nowych przedsięwzięć, kierunków rozwoju i sygnałów co poprawić. Wchodzimy w trzeci rok nadawania. Dlatego przygotowaliśmy coś wyjątkowego - zapewniają radiowcy. Ankietę będzie można wypełniać do 31 stycznia lub do uzyskania 5 tys. odpowiedzi.

Na propozycję badania zareagowali pozytywnie słuchacze i patroni Radia 357. „W naszej grupie nie brakuje krytycznych uwag, mniej lub bardziej merytorycznych. Jednym nie podoba się wiele, inni widzą drobne mankamenty. Może coś według nas jest szczególnie trudne do zaakceptowania? Jest okazja, aby o tym napisać” – skomentował administrator jednej z zamkniętych grup dla słuchaczy, dodając: „Może by tak te wszystkie emocje przekuć na coś pozytywnego?”.

 

Skąd emocje u patronów i słuchaczy Radia 357?

Emocje społeczności wzbudza kilka rzeczy, w tym niedawne odejście z Radia 357 Justyny Mączki. Tym bardziej, że dziennikarka dała do zrozumienia, iż miała jakiś zatarg ze stacją – ale nie chciała wchodzić w szczegóły. Tomasz Michniewicz, jeden z założycieli radia, już z nim niezwiązany, napisał na Facebooku po jej odejściu: „Nie do wiary. Na Justynie BARDZO nam zależało, gdy stawialiśmy radio. Namawialiśmy ją tygodniami. Postawiła z niczego w pełni profesjonalny newsroom, dysponując środkami i zasobami kompletnie do tego zadania nieprzystającymi. W ciągu dwóch miesięcy skompletowała zespół, ułożyła pracę serwisów i nadała im konkretny kierunek. To był filar startu radia.”

Michniewicz pożegnał się ze stacją we wrześniu ub. roku, co również nie spodobało się części słuchaczy. - Z żalem postanowiłem zrezygnować ze swojej audycji. Żałuję zwłaszcza kontaktu z naszymi - naprawdę niesamowitymi – słuchaczami – mówił nam wówczas.

W październiku ub. roku z Radiem 357 pożegnała się Justyna Dżbik-Kluge, prowadząca na tej antenie audycję o książkach - "Książki. Lubię to!". Z internetową rozgłośnią związana była od jesieni 2021 roku. Z radia odeszła tuż po ogłoszeniu zmian w ramówce, skutkujących skróceniem i przesunięciem jej audycji. Jesienią do podcastów został także przesunięty inny lubiany dziennikarz stacji, Michał Olszański. Wrócił na antenę teraz, zastępując raz po raz Justynę Mączkę w "Popołudniówce.

W tym samym czasie do grona prowadzących audycje w Radiu 357 dołączyli Ralph Kaminski i Krzysztof Zalewski. Kaminski spotyka się ze słuchaczami Radia 357 co poniedziałek o godz. 18. W stacji można też wciąż usłyszeć m.in. Marka Niedźwieckiego, Kubę Strzyczkowskiego, Krystiana Hanke, Piotra Kaczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Piotra Stelmacha, Katarzynę Borowiecką, Ernesta Zozunia, Olę Budkę, Marcina Cichońskiego czy Marka Brzezińskiego.

Na początku października ub. roku minęły dwa lata, odkąd byli dziennikarze Programu Trzeciego Polskiego Radia ogłosili w swoich mediach społecznościowych rozpoczęcie zbiórki pieniędzy na rozkręcenie nowej internetowej rozgłośni. Teraz Radio 357 ma ponad 49,2 tys. patronów, deklarujących wpłaty na poziomie 877 tys. zł miesięcznie. Na funkcjonowanie rozgłośni zebrano już 19,6 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Radio 357 prosi słuchaczy o opinie. Pyta też o ich zarobki i preferencje polityczne

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czapka
Pierwszy! Jest Enerdżi, czekamy na singiel MGO!
odpowiedź
User
Grogu
Niedzielna audycja francuska - coś okropnego. Ojciec z córką (nepotyzm!) męczą się przez dwie godziny przy mikrofonie. Okropna polszczyzna i dykcja, przerywają sobie non stop. Tematyka to zupełny misz-masz bez ładu i składu. Do opisu miejsc używają wciąż przymiotników - ciekawy, interesujący ale z opisu to nie wynika, trzeba wierzyć na słowo. Piosenki zapowiadane jak ze strony wikipedii. Audycja trwa aż 2 godziny , natomiast znacznie ciekawsza włoska audycja zaledwie godzinę.
odpowiedź
User
Radiowiec
Cześć młodzi wyborcy PO !
Poprosimy o patronat na cito !
odpowiedź