SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Na drugie urodziny Radia Nowy Świat spotkanie z Wojciechem Mannem, plenerowa lista przebojów i koncert Maleńczuka

W niedzielę, 10 lipca, Radio Nowy Świat świętować będzie drugą rocznicę nadawania. Z tej okazji stacja przygotuje kilka atrakcji, będzie m.in. tort dla słuchaczy, pierwsza całonocna audycja na żywo z udziałem słuchaczy, spotkanie z Wojciechem Mannem, plenerowe wydania programów i koncert Macieja Maleńczuka.

Fot. Materiały nadawcyArticle

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi „Dwie stolice na rocznicę. Smok Syrenkę bierze pod rękę”. Choć Radio Nowy Świat nadaje z Warszawy, to w Krakowie odbędzie się spotkanie słuchaczy z Wojciechem Mannem. 9 lipca, w sobotnie popołudnie, w krakowskim Kinie pod Baranami Mann rozmawiał będzie z publicznością, a spotkanie poprowadzi Wojciech Bonowicz. Zapis spotkania będzie można zobaczyć i usłyszeć w urodzinową niedzielę po godzinie 12.00 na antenie, a także na stronie nowyswiat.online.

Nocna audycja na żywo, połączenia z słuchaczami

To nie jedyny most łączący dwie stolice. - Z Krakowa Dorota Segda i z Warszawy Wojciech Malajkat na antenie wyznają sobie pewne uczucie, podyktowane przez Michała Rusinka – zapowiada redaktor naczelna stacji, Magda Jethon. Także w sobotę rozgłośnia zaprasza na specjalne wydania „Szczytu Wszystkiego” (19.00 – 20.00) oraz „TIP TOP Listy” (20.00-22.00), które nadawane będą z namiotu ustawionego przed siedzibą Radia Nowy Świat.

W nocy z soboty na niedzielę, od północy do ósmej rano, słuchaczy czeka natomiast wyjątkowe wydarzenie: pierwsza nocna audycja nadawana na żywo, którą poprowadzi kilkunastu dziennikarzy RNŚ. – Będziemy łączyć się ze słuchaczami z bardzo różnych stref czasowych, z którymi porozmawiamy o tym, jak mieszka się w innych krajach, co najbardziej lubią w nowym miejscu i czego im brakuje, bo z pewnością nie naszego radia – mówi Magda Jethon.

Mann na żywo z Krakowa, na finał – koncert

Niedzielę 10 lipca RNŚ rozpocznie „Urodzinowym Świtem” z Ksenią Maćczak (godz. 8:00-10:00). A od 10:00 w audycji „Halo, halo, czy Warszawa nas słyszy?” Wojciech Mann będzie łączył się z Krakowa.

Od godz. 12:00 radiowcy zapraszają patronów i słuchaczy przed siedzibę rozgłośni przy ul. Ostrej 14 w Warszawie. Do 20:00 będzie możliwość podpatrzenia dziennikarzy – Jana Niebudka, Tomasza Raczka, Marcina Kydryńskiego, Katarzynę Kasię, Michała Nogasia - podczas prowadzonych przez nich audycji. To także okazja do spotkania się z innymi redaktorami stacji, m.in. z Wojciechem Malajkatem, Wojciechem Waglewskim, Piotrem Bukartykiem.

Obchody zakończą się koncertem Kraków Street Band i Macieja Maleńczuka, tortem i specjalną audycją, którą poprowadzi Marcelina Słomian z udziałem dziennikarzy RNŚ

Nowy Świat nadaje od dwóch lat  

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym, nadająca program od 10 lipca 2020 roku. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy - patronów. Siedziba radia mieści się w Warszawie. W skład redakcji wchodzi kilkoro byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, znani aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni.

- Robimy swoje najlepiej, jak umiemy. Ważne, że tworzymy radio razem. Przez rok działalności i przede wszystkim dzięki stałemu wsparciu patronów mogliśmy przeprowadzić tak wiele inwestycji, dzięki którym na co dzień się słyszymy. Działamy, gramy i będziemy grać, zachowując pion i poziom – mówiła nam rok temu redaktor naczelna Magda Jethon.

Obecnie stację wspiera regularnie 30,6 tys. patronów, oferując co miesiąc na działalność radia 616,9 tys. zł. Ogółem zebrano 17,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Na drugie urodziny Radia Nowy Świat spotkanie z Wojciechem Mannem, plenerowa lista przebojów i koncert Maleńczuka

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
słuchacz
super!!! oby tak dalej!!!
odpowiedź
User
zdziwiona
A gdzież są ci domorośli specjaliści od wszystkiego, którzy twierdzili, że RNŚ upadnie po 4-5 miesiącach nadawania?
odpowiedź
User
piekarz
Treściowo radio git. Wystarczy powstrzymać złe pomysły na promo i będzie geniusz. 100 lat!
odpowiedź