SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Radio Nowy Świat z wiosenną ramówką. Startuje lista przebojów „Tip-Top”

Ksenia Maćczak-Szumska jako prowadząca poniedziałkowe popołudniowe pasmo, nowa godzina audycji Jacka Nizinkiewicza, ale przede wszystkim sobotnia lista przebojów „Tip-Top Lista”, prowadzona przez Michała Poryckiego. To niektóre tylko z nowości, jakie zagoszczą jeszcze w marcu na antenie Radia Nowy Świat.

Article

Lista przebojów jedna z najbardziej wyczekiwanych audycji w RNŚ. Teraz - po prośbach patronów - program trafia wreszcie na antenę (od 26 marca) jako "Tip-Top Listy Radia Nowy Świat”, a jego gospodarzem będzie Michał Porycki. W każdą sobotę między godz. 20:00, a 22:00 prezentowane będą muzyczne propozycje do listy, z których każda będzie miała szanse zawalczyć o uwagę i głos słuchaczy – bo finalnie to słuchacze zdecydują o kolejności piosenek na liście.

Głosowanie - tylko dla patronów

Aby oddać głos na "Tip-Top" trzeba być patronem stacji. W każdym tygodniu będzie można zagłosować po zalogowaniu się na stronie „WWW” radia. Tam też udostępniona jest lista piosenek, na które można oddawać głos. Głosowanie będzie aktywne zawsze po audycji, czyli od soboty – godzina 22:00 do piątku w następnym tygodniu, do godziny 17:00.

Przed Listą nadawana będzie lekko zmodyfikowana, ale związana z nią godzinna audycja „Szczyt wszystkiego”. W jaki sposób związana? – Patroni mogą głosować na obie listy, ale co tydzień młodzi autorzy będą musieli „oddać” piosenkę z pierwszego miejsca „Szczytu….” Utwór trafi więc do „Tip-Top Listy Radia Nowy Świat” – wyjaśnia Magda Jethon, redaktor naczelna rozgłośni.

Nowości i przesunięcia w wiosennej ramówce

W marcu zadebiutowała na antenie Radia Nowy Świat też inną nowość - autorska muzyczna audycja Bartka Winczewskiego, „Rewersje” (poniedziałki, godz. 10:00 – 11:00). Winczewski prezentuje w niej rozmaite interpretacje znanych utworów. - Pod tytułem „Rewersje” kryje się program z coverami, w którym będziemy prezentować często nieznane wersje znanych piosenek, ich niespodziewane i oryginalne aranżacje. Myślę, że nie raz zaskoczymy odbiorców - mówi gospodarz audycji.

W nowej ramówce nastąpiło też kilka przesunięć. W poniedziałki przed mikrofonem pasma „Nowy Świat Po Południu” (16:00 – 19:00) zasiada teraz Ksenia Maćczak-Szumska (zamiast dotychczasowego prowadzącego, Michała Poryckiego). Audycji „Soulówki” Mikołaja Tyczyńskiego można słuchać we wtorki od 15:00, „Bon Ton” Agnieszki Lipki-Barnett nadawany jest w środowe wieczory, a piątkowa audycja „Radioaktywni” Jacka Nizinkiewicza rozpoczyna się godzinę wcześniej (19:00 – 21:00).

Z piątku na sobotę przesunięto audycję Moniki Borzym „Muzyczny Gabinet” (start: godz. 13:00”, a „Sny Kolorowe” z Barbarą Gregorczyk i Adamem Stasiakiem nadawane są w piątkowe wieczory, od godz. 21:00.

RNŚ wciąż liderem na Patronite

Radio Nowy Świat ma w tej chwili 30,8 tys. patronów, którzy co miesiąc wpłacają 627,9 tys. zł. Ogółem stacja zebrała 15,6 mln zł i jest to rekordowa zbiórka w serwisie. Choć konkurujące (przynajmniej nieoficjalnie) Radio357 ma większe kwoty miesięczne (807,1 tys) i więcej patronów ( 43,3 tys.), to wciąż nie może dogonić RNŚ w kwocie ogólnej. Startujące pół roku później Radio357 zebrało ogółem 11,5 mln zł.

Radio Nowy Świat to internetowa stacja radiowa o profilu muzyczno-publicystycznym, nadająca od 10 lipca 2020 roku. Projekt jest finansowany z wpłat słuchaczy - patronów. Stacja oferuje dziennie średnio 18 godzin autorskich audycji, proponuje różne gatunki muzyczne i interakcję ze słuchaczami. Siedziba stacji mieści się w Warszawie, w skład redakcji wchodzi kilkoro byłych dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia, ale także aktorzy, publicyści i twórcy muzyczni.

Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat z wiosenną ramówką. Startuje lista przebojów „Tip-Top”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
:(
Niestosowne w takim momencie :(
9 27
odpowiedź
User
Waclaw
Muzyczny Gabinet Dźwięku?
6 10
odpowiedź
User
Witek
Niestosowne w takim momencie :(

:(2022-03-24 05:3

Dlaczego ?
20 3
odpowiedź