SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Redukcja zapisów na akcje One-2-One

Redukcja zapisów na akcje spółki komunikacji mobilnej One-2-One w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 98,07%.

Poinformowała spółka w komunikacie w poniedziałek.

W ramach subskrypcji oferowanych było 1,3 mln akcji. Cena emisyjna jednej akcji One-2-One wynosiła 10 zł, czyli w maksymalnej wysokości z przedziału cenowego ustalonego wcześniej na 8,50-10,00 zł.

„Inwestorzy chcieli kupić ponad 37 milionów akcji. Redukcje dla inwestorów, którzy zapisali się na akcje w trakcie book-buildingu sięgnęły 96,15%, dla inwestorów, którzy nie skorzystali z book-buildingu aż 98,07%” – czytamy w komunikacie spółki.

Głównym celem emisji jest budowa grupy regionalnej w Europie Środkowo-Wschodniej na co spółka zamierza przeznaczyć 9,2 mln zł pozyskanych z emisji. Do końca tego roku One-2-One chce zamknąć przejęcie firmy w Czechach lub na Ukrainie.

Pozostałe środki z rynku będą przeznaczone m.in. na finansowanie projektu wprowadzenia mobilnego podpisu elektronicznego, rozbudowę struktury sprzedaży i zasilenie kapitału obrotowego.

Spółka chce najdalej w ciągu trzech lat osiągnąć rentowność EBITDA na poziomie 15,0%. Według podtrzymanej prognozy na 2006 rok, rentowność EBITDA wyniesie 11,6%. W 2005 roku było to 10,7%.

W 2005 roku grupa One-2-One miała 558 tys. zł zysku netto przy 9,2 mln zł przychodów (co daje rentowność netto 6,1 %). Na ten rok planowany jest wzrost zysku netto do 1,5 mln zł, a przychodów do 17,6 mln zł ( rentowność netto 8,5 %).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Redukcja zapisów na akcje One-2-One

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl