SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rada Mediów Narodowych wybierze następców nowych członków KRRiT

Do poniedziałku Rada Mediów Narodowych oczekuje na kandydatury do rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. 11 października ma wybrać następców Agnieszki Glapiak i Macieja Świrskiego, którzy złożyli rezygnację z zasiadania w tym gremium w związku z wyborem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, Foto: Wojciech Kusiński/PRArticle

Dotychczas Świrski był przewodniczącym rady nadzorczej PAP, a Glapiak jej sekretarzem. 16 września br. zostali wybrani przez Sejm do KRRiT. Byli kandydatami klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Podczas wtorkowego posiedzenia kierowana przez Krzysztofa Czabańskiego Rada Mediów Narodowych zajmie się kwestią rezygnacji Świrskiego i Glapiak z zasiadania w radzie nadzorczej PAP i prawdopodobnie wyłoni ich następców.

Znamy już wszystkich nowych członków KRRiT. W lipcu Senat powołał prof. Tadeusza Kowalskiego, medioznawcę z Uniwersytetu Warszawskiego. W poniedziałek prezydent Andrzej Duda wskazał do tego gremium Marzenę Paczuską, w przeszłości m.in. szefową „Wiadomości” TVP1. Głowa państwa wybrała też do Rady dr hab. Hannę Karp, związaną ze środowiskiem Radia Maryja. Głośno było o niej pod koniec 2017 roku. Wówczas w oparciu m.in. o analizę medioznawczyni KRRiT nałożyła na TVN prawie 1,5 mln zł kary za relacje z protestu sejmowego w grudniu 2016 roku. Po fali krytyki przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski cofnął karę.

Zobacz także: Jest pełny skład KRRiT. Braun: "Są tam osoby skrajnie zaangażowane politycznie"

W agendzie też list z Radia Kraków

Wybór członków rady nadzorczej PAP nie będzie jedynym tematem wtorkowego posiedzenia. Do przewodniczącego RMN specjalny list skierowali prezes Radia Kraków  Mariusz Bartkowicz oraz Łukasz Słoniowski, przewodniczący rady programowej. Apelują o rozważenie zawieszenia w prawach członka rady programowej Jakuba B. To polityk do momentu zawieszenia związany z Lewicą.

Zaginął, a jak podały „Gazeta Krakowska” i portal tvp.info został oskarżony przez jedną z kobiet o gwałt. Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że we wtorek RMN rozpatrzy list.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- W imieniu przewodniczącego Rady Programowej Radia Kraków Łukasza Słoniowskiego oraz własnym zwracam się do Pana Przewodniczącego o rozważenie zawieszenia w prawach członka Rady Programowej Radia Kraków – do czasu wyjaśnienia sprawy - pana Jakuba B. Wniosek nasz uzasadniamy informacjami, jakie pojawiły się dziś w przestrzeni publicznej, które dotyczą możliwości popełnienia przez Jakuba B. przestępstwa napaści seksualnej. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę Pana Przewodniczącego na fakt, że Klub Parlamentarny Lewicy podjął dziś, w obliczu tych informacji, decyzję o natychmiastowym zawieszeniu Jakuba B. w prawach członka partii - czytamy w piśmie.

Dołącz do dyskusji: Rada Mediów Narodowych wybierze następców nowych członków KRRiT

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl