SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Serwis MSN zmienia się w Microsoft News, aby dostarczać sprawdzone i lepiej dobrane wiadomości

Microsoft zastąpił agregator newsów MSN nową platformą o nazwie Microsoft News, dostępną zarówno na komputerach, jak i w formie aplikacji mobilnej. Koncern zapowiada, że w dobie zmieniających się mediów będzie dostarczał wyłącznie starannie wyselekcjonowane przez redaktorów i sztuczną inteligencję wiadomości pochodzące jedynie od sprawdzonych i zaufanych wydawców.

Article

Informując na stronie internetowej o wprowadzeniu nowej platformy newsowej Microsoft zaznaczył, że jest obecny w mediach od ponad 23 lat, od momentu uruchomienia w 1995 r. serwisu MSN.

Teraz, w dobie zmieniającego się segmentu medialnego i obecności w przestrzeni publicznej takich szkodliwych zjawisk jak fake news Microsoft postanowił odświeżyć formę swojej działalności w cyfrowych mediach wprowadzając platformę Microsoft News.

Microsoft News ma w nowy sposób dostarczać użytkownikom informacje w zależności od tego z jakich urządzeń korzystają. Platforma jest dostępna w formie aplikacji mobilnej do systemów Android i iOS, w przeglądarce Edge, w aplikacji News w Windows 10 oraz w serwisie MSN.

Według zapowiedzi Microsoftu nowa platforma będzie dostarczała w jeszcze większym stopniu niż dotąd wyłącznie sprawdzone i ważne newsy z rozmaitych dziedzin życia wykorzystując do tego zespół ponad 800 doświadczonych redaktorów oraz mechanizmy sztucznej inteligencji. Newsy mają pochodzić od ponad tysiąca wiarygodnych wydawców z całego świata, wśród których są m.in. USA Today, The New York Times, FOX News, The Washington Post, The Guardian, Le Monde, Die Welt, El País, BBC News oraz Kyodo News.

Przy okazji Microsoft zdradził, że przez ostatnie 4 lata zapłacił współpracującym z nim mediom łączną kwotę ponad 600 mln dol. pozwalając im w ten sposób skupić się na dziennikarskiej misji.

- Różnorodność w naszym newsroomie i pośród wydawców z którymi współpracujemy jest kluczowym składnikiem Microsoft News – zaznaczono w komunikacie Microsoftu. - Starannie komponujemy nasze strony każdego dnia, prezentując wiele historii i szeroki zakres opinii, by nasi czytelnicy mogli poznawać konkretne problemy z nowych i różnych perspektyw. Wierzymy, że wolna, dobrze opłacona prasa jest krytyczną częścią naszej tkanki społecznej i jesteśmy dumni będąc partnerami najlepszych na świecie marek informacyjnych, oferując model biznesowy, który daje ludziom bezpłatny dostęp do zaufanych newsów i zapewnia trwałe źródło dochodów dla wydawców - podkreśla Microsoft.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Serwis MSN zmienia się w Microsoft News, aby dostarczać sprawdzone i lepiej dobrane wiadomości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl