SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w strukturach Bauera. Jacek Szmidt przestał kierować „Show”

Od poniedziałku dwutygodnik „Show” (Wydawnictwo Bauer) znalazł się w segmencie czasopism poradniczo-rozrywkowych. Redagować będzie go zespół Centralnej Redakcji Czasopism Rozrywkowych pod kierownictwem Marty Lubartowskiej. Dotychczas naczelnym „Show” był Jacek Szmidt. W związku ze zmianami z redakcją pisma rozstały się dwie osoby – dowiedziały się Wirtualnemedia.pl.

Article

Dwutygodnik lifestyle'owy „Show” od 2 października redagowany jest przez Centralną Redakcję Czasopism Rozrywkowych. Jego redaktorem naczelnym przestał być Jacek Szmidt, który pozostaje naczelnym „Twojego Stylu” – informował we wtorek „Presserwis”.

- Od 2 października dwutygodnik Show wchodzi w skład segmentu czasopism poradniczo-rozrywkowych, a nie, jak dotychczas, lifestylowych - przyznaje w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Maciej Brzozowski, dyrektor public relations Bauera.

Zmiany personalne

- „Show” redagowany będzie teraz przez zespół Centralnej Redakcji Czasopism Rozrywkowych, kierowany przez Martę Lubartowską. W związku z powyższą zmianą z redakcją „Show” rozstają się dwie osoby – dodaje Brzozowski.

Bauer w ostatnich latach przeprowadza reorganizację swojej struktury. Wiosną w jej ramach rozstano się z kilkunastoma pracownikami Redakcji Graficznej. Wcześniej połączono redakcje czasopism tv guide „Tele Tygodnia” i „Świata Seriali” z redakcjami „Kuriera TV”, „Super TV” i „Tele Max”.

W poprzednich latach połączono redakcje także w innych segmentach - m.in. zespoły magazynów „Twój Styl”, „Pani” i „Show” czy czasopism rozrywkowych, tworząc wspólną platformę redakcyjną. Te ruchy optymalizacyjne to reakcja na spadająca sprzedaż prasy i rosnące koszty wydawania pism, związane z drożejącym papierem czy energią.

Jak wynika z badania PBC, średnia sprzedaż „Show” wyniosła w drugim kwartale br. 28 689 egz.

Wydawnictwu Bauer w ub.r. udało się zwiększyć przychody o 2 proc., a przy wzroście wydatków operacyjnych o prawie jedną piątką jego zysk netto zmalał z 98,93 do 67,21 mln zł - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Zmiany w strukturach Bauera. Jacek Szmidt przestał kierować „Show”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
iza
Czy świat medialny, to uniesie?
odpowiedź
User
Śmieszek
Oj Jacku ależ Ci współczujemy
odpowiedź
User
Liza
Czas na TS
odpowiedź