SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Slack w reklamie prasowej wita Microsoft Teams i radzi, jak prowadzić platformę

W dniu zaprezentowania przez Microsoft platformy Teams do zbiorowej pracy w sieci firma Slack tworząca konkurencyjną aplikację zamieściła całostronicową reklamę w „The New York Times”. W otwartym liście Slack wita swojego konkurenta i przewrotnie doradza w jaki sposób powinna działać Microsoft Teams by zadowolić użytkowników.

Zaprezentowana przez Microsoft platforma Microsoft Teams to rozwiązanie przeznaczone do zbiorowej pracy w sieci, z którego mogą korzystać pracownicy tej samej firmy. Według zapowiedzi Microsoftu nowa platforma pozwala na komunikowanie się pomiędzy sobą wielu osób w czasie rzeczywistym czy udostępnianie sobie projektów i wspólną pracę nad nimi.

Dzięki integracji Microsoft Teams z pakietem Office 365 Business platforma ma oferować szybką i wygodną obsługę rozmaitych materiałów, z kolei integracja z komunikatorem Skype, m.in. prowadzenie tele- i wideokonferencji.

Aplikacja Microsoft Teams ma być szeroko dostępna dla klientów biznesowych w 2017 r., będzie wówczas stanowiła silną konkurencję dla podobnego rozwiązania opracowanego przez firmę Slack.

Slack postanowił w nietypowy sposób zareagować na zapowiedź pojawienia się na rynku Microsoft Teams. Firma wykupiła w dzienniku „The New York Times” całostronicową reklamę i zamieściła tam list otwarty skierowany do Microsoftu.

W swoim tekście Slack wyraża radość z powodu pojawienia się na horyzoncie pierwszego konkurenta tłumacząc, że konkurencja to korzyści dla użytkowników.

Dalej autorzy listu udzielają kilku rad twórcom Microsoft Teams. Piszą o tym, że w dziedzinie narzędzi do komunikacji najważniejszy jest użytkownik i przypominają, że Slack budując swoją platformę przeprowadził tysiące rozmów z użytkownikami, aby poznać ich potrzeby.

Slack zwraca też uwagę na konieczność utrzymywania otwartej platformy i uzupełniania jej o kolejne narzędzia służące użytkownikom. Na koniec autorzy listu sugerują, że dzisiaj ich narzędzie jest stosowane szeroko w globalnym biznesie, a Slack jest gotów na konkurencję i się jej nie obawia.

Dołącz do dyskusji: Slack w reklamie prasowej wita Microsoft Teams i radzi, jak prowadzić platformę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl