SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Piąty sezon „Sondy 2” od 4 marca w TVP1. Program ponownie zmieni pasmo emisji

Od 4 marca 2018 roku telewizyjna Jedynka zacznie pokazywać piąty sezon „Sondy 2”. Popularnonaukowy cykl Tomasza Rożka już po raz kolejny zmieni pasmo emisji - tym razem będzie on nadawany w niedziele około godz. 14.00.

dr Tomasz Rożek, prowadzący „Sondę 2”, fot. TVP Article

Program „Sonda 2” od jesieni 2017 roku pokazywany jest w TVP1. Wcześniej popularnonaukową audycję Tomasza Rożka oglądać można było na antenie siostrzanej Dwójki, jednak Telewizja Polska postanowiła cykl przenieść do Jedynki. - Naturalnym miejscem dla „Sondy 2” jest Jedynka. Konsekwentnie budujemy antenę złożoną z treści premium. „Sonda 2” zyska w TVP1 nowy oddech - wyjaśniał portalowi Wirtualnemedia.pl Mateusz Matyszkowicz, dyrektor TVP1.

Aktualnie TVP1 wyemitowała 15 z zaplanowanych 17 odcinków czwartej edycji misyjnego cyklu. Program z różnych powodów (np. przez transmisję PŚ w skokach narciarskich) nie był jednak emitowany regularnie co tydzień. Do końca ub.r. był on pokazywany w niedziele około godz. 16.30, a od stycznia br. audycja została przeniesiona na godz. 9.45.

Piąty sezon „Sondy 2” na antenie Jedynki będzie pokazywany w niedziele około godz. 14.00, począwszy od 4 marca br. Nowa odsłona popularnonaukowego cyklu rozpocznie się tuż po zakończeniu emisji czwartej edycji „Sondy 2”, której ostatni odcinek widzowie zobaczą 25 lutego br.

W wiosennej ramówce tego roku TVP1 pokaże przynajmniej 10 nowych odcinków misyjnego cyklu. Z naszych informacji wynika, że „Sondę 2” ponownie jednak będą czekać przerwy w emisji - np. 11 marca z powodu konkursu PŚ w skokach, program nie zostanie również wyemitowany 25 marca.

Przypomnijmy, że średnia widownia pierwszych dziewięciu premierowych odcinków czwartej edycji audycji (emitowanych w niedziele około godz. 16.30, w okresie od 3 września do 12 listopada ub.r.) wyniosła 500 tys. osób, co przełożyło się na 4,50 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów, 2,46 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 3,09 proc. w grupie 16-59.

Pokazany po kilkutygodniowej przerwie 10 odcinek serii miał 1,3 mln widzów (jego SHR% wyniósł 10,2 proc.). Był on jednak pokazany tuż po konkursie PŚ w skokach, który śledziło 3,68 mln osób.

„Sonda 2” przybliża widzom zagadnienia dotyczące różnych dziedzin nauki - fizyki, chemii, informatyki, biologii czy medycyny.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 9,59 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piąty sezon „Sondy 2” od 4 marca w TVP1. Program ponownie zmieni pasmo emisji

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tobi
Czy dobrze liczę że to 6 zmiana godziny? Najlepszy sposób żeby pozbyć się programu to tak skakać po ramówce jak z Sondą2
22 8
odpowiedź
User
Tonieja
Już widzę, jak Sonda 2 wygrywa z Familiadą....
23 8
odpowiedź
User
Krasawica
Kolejny sezon ,,Sondy" rozpocznie się odcinkiem pt. ,,Zbadałem, jak wieloletnie rzucanie programem telewizyjnym po ramówce stacji zabija popularność tego programu".

Nawet sondę zrobiłem...
24 8
odpowiedź
User
Gość X
Konkurencja dla "Familiady".
18 8
odpowiedź
User
SONDA 38
Słabo, słabiej, dramat. Prowadzący o osobowości skomplikowanej jak papierowy kubek, efekty oraz intermedia ze sztambucha cioci Jadzi a tematy na miarę gimbazy, która i tak takich programów nie ogląda. Zużyta formuła nie do odbudowania po 30 latach.
17 11
odpowiedź