SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Spięcie Piotra Czabana z Samuelem Pereirą o materiał TVN24. „Walisz w rząd RP”. „Kłamiesz jak zwykle”

Pracujący dla TVN24 dziennikarz Piotr Czaban opublikował na Twitterze fragment materiału o rodzinie Irakijczyka, który zmarł w polskim lesie, na terenie przygranicznym. Rodzina nie wie, gdzie jest ciało mężczyzny i prosi o pomoc. Czabana skrytykował Samuel Pereira w twitterowym wpisie, a Joanna Lichocka zadała w kontekście tego materiału pytanie: „Hiena roku?”.

Piotr Czaban w lesie, w którym zmarł poszukiwany przez rodzinę Irakijczyk Fot. Screenshot z Twittera P. Czabana Article

W materiale (pokazały go „Fakty po południu” TVN24) rodzina zmarłego Irakijczyka prosi o pomoc, gdyż przed miesiącem mężczyzna zginął w lesie w strefie przygranicznej. „Do tej pory nie znaliśmy przyczyny śmierci. Za każdym razem gdy pytaliśmy, kazano nam czekać. Raport medyczny jest utajniony” – mówi m.in. siostra zmarłego Ahmeda.

W materiale TVN podkreślono, że zmarły był „pierwszą śmiertelną ofiarą kryzysu na granicy z Białorusią”. - Mężczyzna wędrował z dwoma innymi, poznanymi w drodze Irakijczykami. Zmarł 19 września w lesie - niedaleko wsi Frącki na Podlasiu – usłyszeli widzowie.

Pereira do Czabana: "Niewyłoywany sam się odezwał"

Czaban opublikował fragment swojego reportażu na Twitterze. W odpowiedzi szef portalu TVP.Info, Samuel Pereira napisał: - Gdy pisałem, że hieny czekają na trupa, nie wywoływany Czaban z TVN sam się odezwał. Dziś wiemy dlaczego. Hasło "śmierć w polskim lesie" ma ten sam cel co "polskie obozy śmierci". Odwrócić uwagę od agresora i odpowiedzialność zrzucić na atakowany kraj, Polskę.

W odpowiedzi Czaban napisał: „Pereira manipuluje. Cały Pereria. Nie odróżnia krowy od konia. Nie odróżnia pomocy humanitarnej od żerowania ma cudzym nieszczęściu. Nie bulwersuje go fakt, że rodzina Ahmeda od miesiąca nie wie, gdzie jest ciało syna, kiedy wróci do Iraku, dlaczego zmarł... Zero empatii”.

Czaban do Pereiry: "Kłamiesz jak zwykle"

W spór włączyła się także członkini Rady Mediów Narodowych, posłanka PiS Joanna Lichocka. Podając dalej twetta Piotra Czabana, opatrzyła go pytaniem retorycznym: „Hiena roku?”. - Słuszne pytanie. Słyszysz, że jest trup i od razu z kamerą pędzisz... jak to? No właśnie. Walisz w rząd RP, Łukaszenki i Putina nie tykasz – odpowiedział Samuel Pereira. Czaban na to zripostował: - O Łukaszence, Putnie? Kłamiesz jak zwykle. Cały Pereria.

Dziennikarz TVN24 nie chciał w rozmowie z nami skomentować spięcia z szefem TVP.Info, ani z członkinią Rady Mediów narodowych. - Wszystko napisałem na Twitterze - powiedział.

Piotr Czaban zaczynał pracę dziennikarską w „Kurierze Porannym”, w 2009 roku dołączył do zespołu TVN24, z którym związany jest do dziś.  We wrześniu 2020 roku wraz z Karoliną Bacą-Pogorzelską sprowadził do Polski syryjskiego dziennikarza Omara Al Halabiego wraz z rodziną, którzy otrzymali w naszym kraju azyl polityczny. Dwa lata wcześniej Czaban zrobiło nim reportaż, wyemitowany na TVN24. 

W styczniu 2021 roku Baca-Pogorzelska i Czaban odebrali nagrodę specjalną Press Club Polska za „wielomiesięczne, konsekwentne, uwieńczone sukcesem wysiłki na rzecz ewakuacji z Syrii małżeństwa dziennikarzy”. 

Udział TVN24 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2020 roku wyniósł 5,36 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Spięcie Piotra Czabana z Samuelem Pereirą o materiał TVN24. „Walisz w rząd RP”. „Kłamiesz jak zwykle”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
YKK
Kto w końcu lepiej zna się na hienach niż sępy?
10 6
odpowiedź
User
Leon
Jak ja tej Lichockiej nie lubię.Wszystko w niej nie lubię.
16 7
odpowiedź
User
dh
Szanowna redakcjo, jakiekolwiek teksty wspominające o pseudodziennikarzu Pereirze są dużo poniżej waszego poziomu.
16 7
odpowiedź