SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Party” liderem sprzedaży wśród dwutygodników people w 2017 roku

W 2017 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród dwutygodników people było „Party”. Prawie wszystkie tytuły zanotowały spadki, a najwięcej stracił „Flesz”. Zyskały tylko „Sukcesy i Porażki”.

Article

Średnia sprzedaż ogółem dwutygodnika „Party” (Edipresse Polska) w 2017 roku wyniosła 150 445 egz. W porównaniu do 2016 roku była ona niższa o 16,81 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Przeglądaj okładki gazet i magazynów w naszym dziale Jedynki

Drugie miejsce zajął dwutygodnik „Show” (Wydawnictwo Bauer). Zanotował on spadek sprzedaży ogółem wynoszący 21,11 proc. i średni wynik na poziomie 124 676 egz.

Podium uzupełnia magazyn „Viva!” (Edipresse Polska). Jego wynik sprzedażowy zmniejszył się o 6,14 proc. do 90 355 egz.

Z piątego na czwarte miejsce awansowały „Sukcesy i Porażki” (Wydawnictwo Bauer). Średnia sprzedaż ogółem tego tytułu wyniosła 79 786 egz., po wzroście o 4,95 proc. - jedynym w zestawieniu.

Na kolejną pozycję spadła „Gala” (Grupa Burda), której średni wynik zmalał o 17,55 proc. do 62 874 egz.

Stawkę zamyka „Flesz” (również Edipresse Polska) ze sprzedażą na poziomie 57 245 egz., który zanotował stratę wynoszącą 21,26 proc. - największą w zestawieniu.

W grudniu 2017 roku średnia sprzedaż ogółem nowego lidera, czyli dwutygodnika „Party”, wyniosła 133 702 egz., po spadku o 14,13 proc. Drugą pozycję zajęło „Show” (97 404 egz., w dół o 25,23 proc.). Oczko niżej znalazły się „Sukcesy i Porażki”, które awansowały z miejsca czwartego (80 556 egz., wzrost o 14,96 proc. - jedyny w zestawieniu).

Również i w tym ujęciu najwięcej straciła „Gala” - było to 35,23 proc. do 38 899 egz.

Sprzedaż ogółem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań oraz wszystkich form prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań.

Rozpowszechnianie płatne razem to suma sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych, sprzedaży egzemplarzowej e-wydań, prenumeraty wydań drukowanych i prenumeraty e-wydań oraz innych płatnych form rozpowszechniania wydań drukowanych i innej płatnej dystrybucji e-wydań.

Nakład jednorazowy to liczba wydrukowanych egzemplarzy danego wydania opatrzonego tą samą datą wydawniczą oraz tym samym numerem, nie zawiera rozpowszechnionych przez wydawcę e-wydań. Średni nakład jednorazowy oblicza się dodając nakłady wszystkich wydań w danym okresie i dzieląc otrzymaną sumę przez liczbę wydań w danym okresie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Party” liderem sprzedaży wśród dwutygodników people w 2017 roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
m
...w pierwszym wykresie nadal widać nagłówek "tygodniki opinii" zamiast "dwutygodniki people"
odpowiedź
User
Kaszana i pudrowany brukowiec
Ale OK. To Wasza piaskownica.
odpowiedź