SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Stopa bezrobocia zarejestrowanego wzrosła do 13,0 proc. w styczniu

Stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła na koniec stycznia 2011 roku 13,0% wobec 12,3% miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w środę. W styczniu 2010 roku stopa ta wyniosła 12,9%.

Stopa bezrobocia zarejestrowanego wzrosła do 13,0 proc. w styczniu

Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu stycznia wyniosła 2.105,0 tys., czyli była wyższa o 150,3 tys. (7,7%) niż przed miesiącem, a w ujęciu rocznym wzrost wyniósł 302,6 tys. (2,6%).

Na początku lutego resort pracy poinformował, że stopa bezrobocia na koniec miesiąca wyniosła 13,1%, czyli wzrosła o 0,8 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca. Wiceminister pracy Czesłąwa Ostrowska powiedziała niedawno, że na koniec roku stopa bezrobocia powinna znaleźć się pomiędzy 10 a 11%, a wzrost bezrobocia do 13,1% w styczniu br. jest zgodny z sezonowymi trendami. Z kolei minister pracy Jolanta Fedak mówiła, że obniżenie tego wskaźnika na koniec br. do 9,9%, co przewiduje ustawa budżetowa, będzie bardzo trudne, ale jest możliwe do zrealizowania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Stopa bezrobocia zarejestrowanego wzrosła do 13,0 proc. w styczniu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl