SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Super Express” na pierwszej stronie przeprasza byłego posła Ruchu Palikota i SLD za „sfotografowaną niemoc” w hotelu sejmowym

Na pierwszej stronie piątkowego wydania „Super Expressu” (ZPR Media) znalazły się przeprosiny skierowane do Adama Kępińskiego, byłego posła Ruchu Palikota i SLD. Chodzi o publikację w 2014 roku zdjęcia rozebranego parlamentarzysty w hotelu sejmowym.

Wiosną 2014 roku w „Super Expressie” zamieszczono zdjęcie Adam Kępińskiego, jak ubrany tylko w slipki leżał na podłodze łazienki w hotelu sejmowym. Ówczesny poseł miał zamknięte oczy, a w tekście przy zdjęciu opisano to jako „sfotografowaną niemoc” i „niedyspozycję”.

W artykule znalazły się też wyjaśnienia Kępińskiego. - W toalecie mojego pokoju w hotelu poselskim tamowałem krwotok z nosa, który jest powracającą okresowo dolegliwością od momentu operacji korekty przegrody nosowej. Mając nadciśnienie tętnicze, często muszę położyć się na zimnej podłodze, aby uspokoić organizm i uniknąć komplikacji zdrowotnych - stwierdził parlamentarzysta, który w Sejmie był w latach 2011-2015 - został wybrany z listy Ruchu Palikota, a na początku 2013 roku przeszedł do SLD.

Publikację „Super Expressu” komentowali politycy i specjaliści od marketingu politycznego. W niektórych wypowiedziach pojawiały się sugestie o piciu alkoholu. - 95 proc. posłów to albo alkoholicy, albo ludzie notorycznie pijący, nieodpowiedzialni - ocenił Piotr Tymochowicz.

W piątek na pierwszej stronie „SE” zamieszczono przeprosiny od wydawcy dziennika skierowane do Adama Kępińskiego. Firma przeprasza za „naruszenie jego dóbr osobistych w postaci dobrego imienia, prawa do prywatności i wizerunku, do którego doszło wskutek bezprawnej i niezgodnej z zasadami etyki dziennikarskiej publikacji zdjęcia i artykułów dotyczących prywatnej strefy życia Pana Adama Kępińskiego”.

Publikacja przeprosin jest zapewne realizacją prawomocnego wyroku sądowego. Z serwisu internetowego „Super Expressu” usunięto już tekst o „sfotografowanej niemocy” Kępińskiego w hotelu sejmowym.

Od publikacji przeprosin w piątek przed południem odniósł się na Twitterze Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny „Super Expressu”. - Gdybyście mieli krwotok z nosa, to w te pędy połóżcie się na posadzce, najlepiej w hotelu sejmowym. Sąd uznał, że właśnie to robił poseł od Palikota, a potem z SLD - stwierdził. - Zdjęcie zamieszczam w celach edukacyjnych - zaznaczył, dodając skan tekstu z zamazanym nazwiskiem i twarzą

Według danych ZKDP w pierwszej połowie br. średnia sprzedaż ogółem „Super Expressu” wynosiła 121 011 egz., o 8,5 proc. mniej niż rok wcześniej.

Z kolei portal SE.pl w maju br. zanotował 6,42 mln realnych użytkowników i 60,92 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Dołącz do dyskusji: „Super Express” na pierwszej stronie przeprasza byłego posła Ruchu Palikota i SLD za „sfotografowaną niemoc” w hotelu sejmowym

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karin
Uwarzam, rze trochę strach się wypowiadać. Jednakże cieszę się, że kilka godzin leżenia wystarczyło do zahamowania krwotoku.
odpowiedź
User
Tychy
...bo w przeprosinach nie było dementi informacji odnośnie godzin i danych z exif opublikowanych zdjęć. ;)
odpowiedź
User
@Tychy
Nic Ci nie zrobią, nie pękaj. On przecież przyznał, że leżał.
odpowiedź