SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Sylwester Marzeń” ma być ponownie w Zakopanem

Tegoroczny „Sylwester Marzeń” zostanie zorganizowany w Zakopanem, nie w Ostródzie, jak rok temu - wynika z zapowiedzi Telewizji Polskiej. Urząd Miasta Zakopane informuje: - Decyzje nie zostały jeszcze podjęte, nie podpisano także umów z TVP.

Scena „Sylwestra marzeń z Dwójką” w 2019 r.; fot. Michał KurdupskiArticle

„Sylwester Marzeń” to obok festiwalu w Opolu najważniejsza impreza rozrywkowa Telewizji Polskiej. Gdy jesienią ub.r. ogłoszono decyzję o przenosinach imprezy z Zakopanego do Ostródy, prezes Jacek Kurski wspominał o Podhalu nawet w trakcie zapraszania na koncert w nowym miejscu.

- Żal nam, że nie możemy być w tym roku znowu w Zakopanem. Pozdrawiamy serdecznie burmistrza, pozdrawiamy serdecznie mieszkańców Zakopanego, górali, Podhalan i wszystkich ludzi, którzy zawsze przyjeżdżali do Zakopanego w olbrzymiej liczbie – mówił podczas konferencji prasowej. Później niejednokrotnie podkreślał, że - gdy tylko będzie możliwość - "Sylwester Marzeń" wróci na Podhale.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Kurski zapewniał rok temu, że impreza sylwestrowa TVP w 2021 roku wróci do Zakopanego. - Oczywiście, jeśli w przyszłym roku nie będzie pandemii. To miasto jest w naszych sercach, na osłodę pozostają kolędy prezydenckie, które w tym roku będą w Wigilię transmitowane z Krzeptówek - stwierdził.

„Sylwester Marzeń” znów w Zakopanem

Jak podało biuro reklamy TVP "po raz kolejny, tej niezwykłej nocy, zabierzemy widzów i mieszkańców Zakopanego w szaloną podróż
przez największe muzyczne przeboje".

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl szefowa wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej zakopiańskiego magistratu, Kinga Ripper informuje, że decyzje nie zostały jeszcze podjęte. - Nie podpisano umów z TVP. Koncert sylwestrowy to dla Zakopanego wspaniała promocja, a dla przedsiębiorców możliwość zarobku. Zależy nam na kontynuowaniu przedsięwzięcia i dalszej udanej współpracy z TVP, jednak sytuacja związana z pandemią nie pozwala na swobodne planowanie imprezy o tak dużym zasięgu.

- Na początku października agencja odpowiedzialna za organizację koncertu z ramienia telewizji wynajęła u nas na okres sylwestrowo-noworoczny niemal wszystkie pokoje. Nie ukrywali, że robią to, bo ich ludzie będą pracować przy telewizyjnym Sylwestrze - powiedziała tymczasem portalowi Onet pracownica recepcji jednego z ośrodków wypoczynkowych w Zakopanem.

Zakopane i TVP współpracują od 2016 r.

Ubiegłoroczny „Sylwester Marzeń” w TVP2 miał średnio 5,9 mln widzów – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Natomiast Jacek Kurski sprecyzował na Twitterze, że w szczytowym momencie, 7 minut po północy podczas piosenki Zenka Martyniuka „Nie wolno zabić tej miłości”, „Sylwestra Marzeń” oglądało 8,04 mln osób.

Telewizja współpracuje z Zakopanem przy organizacji hucznych imprez kończących od 2016 roku. Podpisano wówczas trzyletnią umowę na organizowanie imprezy – wygasła w 2019 roku. Na sylwestrowe koncerty zapraszano gwiazdy zarówno polskie (na Sylwestrach, tak jak w programach rozrywkowych TVP, pojawili się wykonawcy disco polo), jak też zagraniczne. Koncerty były mocno promowane przez publicznego nadawcę, chwalono się ich wynikami oglądalności, zazwyczaj dużo wyższymi niż w przypadku konkurencyjnych imprez TVN i Polsatu

W ogłoszonym kilka dni temu raporcie NIK-u sporo miejsca poświęcono właśnie tej współpracy. Kontrolerzy ustalili, że przy organizacji „Sylwestra Marzeń” 2018/2019 Telewizja Polska „zawarła umowę bez zachowania zasad reprezentacji określonych w statucie”, ponieważ podpisał ją tylko Jacek Kuski, a nie zrobili już tego pozostali dwa członkowie zarządu. Natomiast rok później pisemna umowa dotycząca koncertu sylwestrowego została zawarta 21 dni po nim. NIK ocenia to jako „działanie nierzetelne”.

Zarzuty o niepełnej reprezentacji osób podpisujących umowę na organizację zabawy sylwestrowej w 2018 roku pojawiały się już w marcu 2019 roku, podnoszone przez dziennik "Rzeczpospolita". Odpowiedziała na to Telewizja Polska krótkim komunikatem, podkreślając, że tekst "Rzeczpospolitej" wprowadza w błąd. - Informujemy, że umowa z Miastem Zakopane została skutecznie potwierdzona przez Zarząd Spółki TVP S.A., co czyni ją ważną od chwili zawarcia - zapewniła spółka.

- Umowa z Zakopanem jest oczywiście ważna, bo ją formalnie potwierdził zarząd TVP, nie w nocy i nie na śmietniku, a na posiedzeniu 20.12 tj. 11 dni przed ogromnym sukcesem #SylwesterMarzeń, który jak widać boli jeszcze w marcu - sprecyzował na gorąco w 2019 roku Jacek Kurski na Twitterze.

Dołącz do dyskusji: „Sylwester Marzeń” ma być ponownie w Zakopanem

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fan zenka
dobra decyzja, Zakopane to stolica wszelkiego badziewia, od dawna już nie jest kurortem
odpowiedź
User
Teleman
"Sylwester marzeń Jacka K." ,to jest tak przaśna impreza że głowa mała ,wywalone na to zostanie znowu parę baniek ,biedni celebryci choć trochę grosza zarobią w tych trudnych czasach . Oczywiście sylwester na Polsacie i TVN to też żenada
odpowiedź
User
Jacek
I znowu będzie ulubiony piosenkarz Kurskiego Zenek.
odpowiedź