SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Sylwester Marzeń” ma być ponownie w Zakopanem

Tegoroczny „Sylwester Marzeń” zostanie zorganizowany w Zakopanem, nie w Ostródzie, jak rok temu - wynika z zapowiedzi Telewizji Polskiej. Urząd Miasta Zakopane informuje: - Decyzje nie zostały jeszcze podjęte, nie podpisano także umów z TVP.

Scena „Sylwestra marzeń z Dwójką” w 2019 r.; fot. Michał Kurdupski Article

„Sylwester Marzeń” to obok festiwalu w Opolu najważniejsza impreza rozrywkowa Telewizji Polskiej. Gdy jesienią ub.r. ogłoszono decyzję o przenosinach imprezy z Zakopanego do Ostródy, prezes Jacek Kurski wspominał o Podhalu nawet w trakcie zapraszania na koncert w nowym miejscu.

- Żal nam, że nie możemy być w tym roku znowu w Zakopanem. Pozdrawiamy serdecznie burmistrza, pozdrawiamy serdecznie mieszkańców Zakopanego, górali, Podhalan i wszystkich ludzi, którzy zawsze przyjeżdżali do Zakopanego w olbrzymiej liczbie – mówił podczas konferencji prasowej. Później niejednokrotnie podkreślał, że - gdy tylko będzie możliwość - "Sylwester Marzeń" wróci na Podhale.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Kurski zapewniał rok temu, że impreza sylwestrowa TVP w 2021 roku wróci do Zakopanego. - Oczywiście, jeśli w przyszłym roku nie będzie pandemii. To miasto jest w naszych sercach, na osłodę pozostają kolędy prezydenckie, które w tym roku będą w Wigilię transmitowane z Krzeptówek - stwierdził.

„Sylwester Marzeń” znów w Zakopanem

Jak podało biuro reklamy TVP "po raz kolejny, tej niezwykłej nocy, zabierzemy widzów i mieszkańców Zakopanego w szaloną podróż
przez największe muzyczne przeboje".

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl szefowa wydziału kultury fizycznej i komunikacji społecznej zakopiańskiego magistratu, Kinga Ripper informuje, że decyzje nie zostały jeszcze podjęte. - Nie podpisano umów z TVP. Koncert sylwestrowy to dla Zakopanego wspaniała promocja, a dla przedsiębiorców możliwość zarobku. Zależy nam na kontynuowaniu przedsięwzięcia i dalszej udanej współpracy z TVP, jednak sytuacja związana z pandemią nie pozwala na swobodne planowanie imprezy o tak dużym zasięgu.

- Na początku października agencja odpowiedzialna za organizację koncertu z ramienia telewizji wynajęła u nas na okres sylwestrowo-noworoczny niemal wszystkie pokoje. Nie ukrywali, że robią to, bo ich ludzie będą pracować przy telewizyjnym Sylwestrze - powiedziała tymczasem portalowi Onet pracownica recepcji jednego z ośrodków wypoczynkowych w Zakopanem.

Zakopane i TVP współpracują od 2016 r.

Ubiegłoroczny „Sylwester Marzeń” w TVP2 miał średnio 5,9 mln widzów – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Natomiast Jacek Kurski sprecyzował na Twitterze, że w szczytowym momencie, 7 minut po północy podczas piosenki Zenka Martyniuka „Nie wolno zabić tej miłości”, „Sylwestra Marzeń” oglądało 8,04 mln osób.

Telewizja współpracuje z Zakopanem przy organizacji hucznych imprez kończących od 2016 roku. Podpisano wówczas trzyletnią umowę na organizowanie imprezy – wygasła w 2019 roku. Na sylwestrowe koncerty zapraszano gwiazdy zarówno polskie (na Sylwestrach, tak jak w programach rozrywkowych TVP, pojawili się wykonawcy disco polo), jak też zagraniczne. Koncerty były mocno promowane przez publicznego nadawcę, chwalono się ich wynikami oglądalności, zazwyczaj dużo wyższymi niż w przypadku konkurencyjnych imprez TVN i Polsatu

W ogłoszonym kilka dni temu raporcie NIK-u sporo miejsca poświęcono właśnie tej współpracy. Kontrolerzy ustalili, że przy organizacji „Sylwestra Marzeń” 2018/2019 Telewizja Polska „zawarła umowę bez zachowania zasad reprezentacji określonych w statucie”, ponieważ podpisał ją tylko Jacek Kuski, a nie zrobili już tego pozostali dwa członkowie zarządu. Natomiast rok później pisemna umowa dotycząca koncertu sylwestrowego została zawarta 21 dni po nim. NIK ocenia to jako „działanie nierzetelne”.

Zarzuty o niepełnej reprezentacji osób podpisujących umowę na organizację zabawy sylwestrowej w 2018 roku pojawiały się już w marcu 2019 roku, podnoszone przez dziennik "Rzeczpospolita". Odpowiedziała na to Telewizja Polska krótkim komunikatem, podkreślając, że tekst "Rzeczpospolitej" wprowadza w błąd. - Informujemy, że umowa z Miastem Zakopane została skutecznie potwierdzona przez Zarząd Spółki TVP S.A., co czyni ją ważną od chwili zawarcia - zapewniła spółka.

- Umowa z Zakopanem jest oczywiście ważna, bo ją formalnie potwierdził zarząd TVP, nie w nocy i nie na śmietniku, a na posiedzeniu 20.12 tj. 11 dni przed ogromnym sukcesem #SylwesterMarzeń, który jak widać boli jeszcze w marcu - sprecyzował na gorąco w 2019 roku Jacek Kurski na Twitterze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Sylwester Marzeń” ma być ponownie w Zakopanem

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fan zenka
dobra decyzja, Zakopane to stolica wszelkiego badziewia, od dawna już nie jest kurortem
39 9
odpowiedź
User
Teleman
"Sylwester marzeń Jacka K." ,to jest tak przaśna impreza że głowa mała ,wywalone na to zostanie znowu parę baniek ,biedni celebryci choć trochę grosza zarobią w tych trudnych czasach . Oczywiście sylwester na Polsacie i TVN to też żenada
18 5
odpowiedź
User
Jacek
I znowu będzie ulubiony piosenkarz Kurskiego Zenek.
22 8
odpowiedź