SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szyfrowane MMS-y

Silicon Village Mobile, brytyjski producent oprogramowania, zaprezentował nową wersję pakietu Fortress SMS, służącego do szyfrowania danych w transmisji przez sieci telekomunikacyjne

Oprogramowanie Fortress Suite, opracowane przez Davida Reynoldsa, składa się z dwóch części - Fortress SMS-M i FortressMail.

Nowy pakiet posiada kilka unikalnych funkcji, w tym możliwość przesyłania zaszyfrowanych wiadomości multimedialnych pomiędzy telefonami komórkowymi (niezależnie od operatorów), a także z telefonu na adres poczty elektronicznej. Oznacza to, że Fortress Suite może być aplikacją szyfrującą stosowaną do przesyłania informacji w takich dziedzinach, jak telemedycyna, ubezpieczenia, czy sektor finansowy, prawny lub rządowy. Do szyfrowania danych oprogramowanie wykorzystuje algorytm AES, zaś integralności danych strzeże algorytm MD5.

“Zidentyfikowaliśmy potrzebę rynku telekomunikacyjnego na wprowadzenie silnego rozwiązania szyfrującego wrażliwych dokumentów. Telefony komórkowe są coraz częściej wykorzystywane do przesyłania takich materiałów. Utrata telefonu, przechwycenie wiadomości lub wysłania jej do niewłaściwej osoby mogły spowodować poważne konsekwencje. Fortress Suite jest adresowane dla wszystkich tych sytuacji, gdzie poufność jest koniecznością” – powiedział Tony King, współpracownik Silicon Village Mobile, uczestniczący w stworzeniu Fortress Suite.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szyfrowane MMS-y

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl