SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Prezes RDC apeluje do szefów stacji Polskiego Radia, by nie zapraszano tam osób drwiących z wypadku Beaty Szydło

Tadeusz Deszkiewicz, prezes Radia dla Ciebie, zaapelował do szefów 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, aby „wyłączyli z antenowej debaty tych wszystkich, którzy jakąkolwiek tragedię wykorzystują do realizacji swych wątpliwych celów politycznych”. Powodem są niestosowne komentarze niektórych osób publicznych po piątkowym wypadku z udziałem premier Beaty Szydło.

Tadeusz Deszkiewicz, prezes Radia Dla CiebieArticle

W piątek po południu w Oświęcimiu doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu, w którym podróżowała Beata Szydło (premier i dwóch funkcjonariuszy BOR jest hospitalizowanych). Incydent natychmiast skomentowało w social media, głównie na Twitterze, wiele osób publicznych. Niektóre komentarze, zwłaszcza polityków ze środowisk opozycyjnych, były mało stosowne, pojawiły się m.in. sugestie że był to zamach i nawiązania do katastrofy smoleńskiej.

Screeny z kilkoma takimi wpisami zebrał Andrzej Gajcy z Onetu. - Kilka osób publicznych powinno spalić się ze wstydu po swoich wpisach nt. wypadku Beaty Szydło - skomentował.

W sobotę tuż po południu apel w tej sprawie wyraził Tadeusz Deszkiewicz, prezes publicznego Radia dla Ciebie. - Fala nienawiści, która przetoczyła się przez media po wypadku Pani Premier Beaty Szydło, przeszła wszelkie granice przyzwoitości. To już nie jest tylko walka polityczna, a groźna agresja, dla której nie może być naszego przyzwolenia - stwierdził.

- Nie może być tak, że ludzie pozbawieni kultury osobistej i empatii kształtują polską opinię publiczną, ogłupiając widzów, słuchaczy i czytelników. Język nienawiści, życzenia śmierci, drwina z cudzych nieszczęść nie może mieć naszego przyzwolenia, bo skutki mogą być tragiczne - ocenił Deszkiewicz. - Prymitywni ludzie, mający niezasłużony społeczny szacunek tylko z tytułu swojej popularności, są niestety opiniotwórczy, przez co świadomie „nakręcają” język nienawiści, prowadząc do eskalacji podziałów polskiego społeczeństwa. Sportowcy, artyści, dziennikarze, sfrustrowani byli politycy. Tak było po smoleńskim dramacie, tak było po wypadku Prezydenta RP i Ministra Obrony Narodowej. Tak jest i teraz - dodał.

Tadeusz Deszkiewicz zaapelował do prezesów 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, aby „wyłączyli z antenowej debaty tych wszystkich, którzy jakąkolwiek tragedię wykorzystują do realizacji swych wątpliwych celów politycznych”. - To nie jest nawoływanie do powrotu cenzury, to tylko dramatyczna próba ucywilizowania naszego politycznego i społecznego życia i zatrzymania groźnej wewnętrznej wojny domowej - zaznaczył.

Dodajmy, że niektóre osoby publiczne, także politycy opozycyjni, zamieścili taktowne komentarze po wypadku Beaty Szydło. Takie wpisy opublikowali m.in. Ryszard Petru i Leszek Miller.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Prezes RDC apeluje do szefów stacji Polskiego Radia, by nie zapraszano tam osób drwiących z wypadku Beaty Szydło

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LUCKY
Beata leży pod sprzętem z WOŚP. jak trwoga, to do sprzętu wroga. powinni ją dać do Torunia na modlitwę, a nie do szpitala. moc Pana by ją uzdrowiła.
odpowiedź
User
mk2
Pewnie mało kto już o tym pamięta, ale w czasach "przed Palikotem" osoby publiczne wstydziłyby się takich komentarzy. Tamto przyzwolenie tzw. elit na łamanie wszelkich tabu wobec osób o innych poglądach, odczłowieczanie przeciwników i nazywanie hejterskich wypowiedzi "językiem nowoczesnej polityki" musiało tak się skończyć.
odpowiedź
User
Polak
I chłop ma rację. Jakiś minimalny poziom nawet najzacieklejsze krzykacze opozycji powinni zachować. Minimum kultury, minimum.
odpowiedź