SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Technologia Oracle w TVP

Konsultanci Oracle Polska stworzyli w Telewizji Polskiej aplikację do rejestracji i oceny propozycji tematów dla nowych audycji TVP.

W aplikacji zostało wykorzystane narzędzie Oracle Portal, będące elementem platformy Oracle Fusion Middleware.

Nowy system pozwoli na bardziej efektywne zbieranie, ocenianie i archiwizowanie pomysłów nowych audycji, które mogą być zgłaszane przez osoby fizyczne i prawne (producenci zewnętrzni i wewnętrzni), posiadające pełne i wyłączne prawa autorskie oraz pokrewne do zgłaszanej propozycji. Od stycznia 2006 r. system jest testowo uruchomiony w kilku obszarach tematycznych (TVP1, TVP2, Agencja Filmowa). Po okresie 2 miesięcy zostaną ocenione efekty dotychczasowego wdrożenia, a Zarząd TVP podejmie dalsze decyzje dotyczące jego rozwoju i uruchomienia kolejnych obszarów tematycznych.

-Procedury zarządzania pomysłami na nowe audycje są w Telewizji Polskiej niezbędne. Do niedawna wszystkie tego typu procesy odbywały się przy pomocy dokumentów papierowych i z uwagi na ich dużą liczbę, często stanowiły znaczne obciążenie dla pracowników redakcji programowych. Dla usprawnienia procesu zarządzania propozycjami programowymi, Zarząd TVP postanowił przekształcić go do modelu elektronicznego. Pozwoli to nam uporządkować proces pozyskiwania nowych audycji i spowodować jego terminowy przebieg. System wprowadza ponadto zasady dobrych praktyk w relacjach z producentami i precyzuje kryteria oceny propozycji programowych - powiedział Waldemar Listowski, Dyrektor Ośrodka Informatyki TVP SA.

Część główna aplikacji powstała dzięki narzędziu Oracle Portal i jest udostępniona na internetowych stronach www.tvp.pl. Dzięki temu każdy będzie mógł założyć konto w systemie i zgłosić swoją propozycję audycji. Propozycja, po wstępnym zatwierdzeniu przez Redakcję Merytoryczną, trafia do bazy pomysłów, uruchamiając przy tym wszystkie niezbędne procesy obiegu danych m.in. powiadomienia lub żądania dostarczenia informacji dodatkowych.

-System automatycznie generuje powiadomienia mailowe o ważnych z punktu widzenia użytkownika zdarzeniach - takich, jak np. zakwalifikowanie propozycji do kolejnego etapu, akceptacja lub odrzucenie. Dodatkowo, na stronach www zgłaszający propozycję ma możliwość śledzenia statusu, etapu oceny, na jakim znajduje się propozycja audycji, jak również uzupełniania jej o wymagane przez TVP informacje - wyjaśnia Robert Mądry, kierownik projektu w TVP ze strony Oracle Polska.

W bazie gromadzone są wszystkie dokumenty związane z opisem pomysłu, jak i jego historią oceny dokonywanej na trzech etapach przez odpowiednie jednostki TVP. Należą do nich: scenariusze, kosztorysy, opisy akcji scenicznej, pozwalające odpowiedniej komórce merytorycznej prawidłowo ocenić czy pomysł wart jest realizacji, czy przyniesie korzyści i czy jest zgodny z misją telewizji.

- System Obsługi Propozycji TVP jest ściśle połączony z poprzednio uruchomionym Systemem Zarządzania Programem. Jeśli propozycja nowej audycji zostanie uznana za interesującą, zostaje skierowana do realizacji i wszelkie informacje dotyczące nowego pomysłu są przekazywane do systemu zarządzania programem SZarP, usprawniając tym samym proces opisywania audycji w tym systemie. W związku z satysfakcjonującym wdrożeniem systemu SZarP, System Obsługi Propozycji stał się jego naturalnym rozszerzeniem - dodaje Waldemar Listowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Technologia Oracle w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl