SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Gra „The Invincible” na podstawie powieści Stanisława Lema dopiero w 2022 r.

Spółka Starward Industries poinformowała, że gra wideo „The Invincible”, oparta na powieści Stanisława Lema, trafi do sprzedaży nie w 2021, tylko w 2022 roku. Na jej produkcję firma przeznaczy część z 2,7 mln zł pozyskanych niedawno z emisji akcji.

Article

Wcześniej premiera „The Invincible” była planowana na 2021 rok także ze względu na przypadającą wtedy setną rocznicę urodzin Stanisława Lema.

W czwartek wieczorem Starward Industries poinformowało, że premierę przesunięto na 2022 rok. Jednocześnie zapowiedziano, że zarząd firmy zdecydował się zwiększyć budżet produkcyjny „w celu rozszerzenia zawartości gry, przy jednoczesnym zachowaniu bardzo wysokiej jakości produktu oraz zwiększeniu budżetu marketingowego w celu dotarcia do szerszej grupy odbiorców”.

- Dodatkowe środki umożliwią rozszerzenie zespołu kreatywnego, zlecenie dodatkowych prac wykonawcom zewnętrznym (outsourcing), przeprowadzenie większej liczby testów jakościowych, zwiększenie liczby języków w jakich gra będzie dostępna oraz zwiększenie nakładów na działania marketingowe, co w efekcie wpłynie na wydłużenie okresu produkcyjnego - zaznaczono w komunikacie giełdowym Starward Industries.

Podkreślono, że przesunięcie premiery „The Invincible” „leży w najlepszym długoterminowym interesie Spółki i jej akcjonariuszy”.

„The Invincible” jest przygotowywana na komputery oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X. Gra to retro-futurystyczny thriller, jego akcja dzieje się na odległej planecie. Rozgrywka jest przedstawiana z perspektywy pierwszej osoby.

 

Starward Industries ma 2,71 mln zł z nowych akcji, kurs giełdowy w dół

Miesiąc temu Starward Industries zakończyło nową emisję akcji. Firma sprzedała jednemu inwestorowi 27 995 walorów po 97 zł za sztukę, pozyskując 2,71 mln zł brutto.

Część tej kwoty ma zostać przeznaczona na produkcję „The Invincible”, o dokładnym podziale środków zdecyduje zarząd spółki.

„The Invincible” to pierwsza produkcja Starward Industries. Prezesem i największym akcjonariuszem spółki jest Marek Markuszewski, wcześniej m.in. senior producer i szef krakowskiego oddziału CD Projekt Red.

Starward Industries w ub.r. zanotowała 1,4 mln zł przychodów sprzedażowych i 1,13 mln zł straty netto, wobec 1,6 mln zł wpływów i 1,45 mln zł straty w 2019 roku. Od sierpnia ub.r. firma jest notowana na bocznym rynku warszawskiej giełdy.

W piątek przed południem akcje spółki taniały o 9,8 proc. do 90 zł. Przy takim kursie kapitalizacja Starward Industries wynosi 168,8 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Gra „The Invincible” na podstawie powieści Stanisława Lema dopiero w 2022 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl