SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Top 30 kanałów tematycznych 2012 roku - w górę Eurosport, AXN i Polsat News

W 2012 roku pozycja lidera oglądalności wśród stacji tematycznych należała do TVN24, na podium znalazły się jeszcze Polsat News i AXN. Zestawienie top 30 kanałów w raporcie Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com

fot. Shutterstock.com

W ubiegłym roku wśród kanałów tematycznych pozycję lidera oglądalności zajęła informacyjna stacja TVN24, której udział wyniósł 3,06 proc. W porównaniu do 2011 wynik tej stacji spadł jednak o 2,28 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych przez Atmedia na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl.

Z piątego na drugie miejsce awansował Polsat News, który zanotował wzrost udziału o 11,78 proc. do 0,90 proc.

Na ostatnim miejscu podium znalazł się jeszcze liderujący wśród stacji filmowych kanał AXN, którego wynik w 2012 roku wyniósł 0,81 proc. (po wzroście o 13,52 proc.). Rok temu stacja ta zajmowała miejsce szóste.

Z drugiego na czwarte miejsce spadł dziecięcy kanał Disney Channel, którego udział zmniejszył się o 19,40 proc. do poziomu 0,80 proc. Z kolei na piątą pozycję (z czwartej) spadł Cartoon Network (0,74 proc. udziału; spadek o 9,20 proc.).

Najpopularniejszym kanałem sportowym w 2012 roku był Eurosport, który znalazł się na miejscu szóstym z wynikiem na poziomie 0,27 proc. Stacja ta zanotowała wzrost o 32,29 proc. W 2011 roku Eurosport zajmował miejsce 12.

W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze takie stacje jak: Kino Polska, TVP Seriale, Polsat Sport oraz MiniMini+.

Najpopularniejszym kanałem dokumentalnym był plasujący się na miejscu 13. Discovery Channel (0,59 proc. udziału), wśród kanałów lifestylowych prym wiodło TVN Style, znajdujące się na pozycji 14. (0,58 proc.). Najwyżej notowany kanał muzyczny - naziemne Polo TV - zajął miejsce 19. (0,42 proc). Telewizja ta zanotowała też największy wzrost wynoszący aż o 319,8 proc.

W zestawieniu top 30 stacji tematycznych na 28. miejscu zadebiutowała naziemna stacja TTV, której średni udział w 2012 roku uplasował się na poziomie 0,31 proc. Kanał ten rozpoczął nadawanie 2 stycznia ub.r.

Wirtualnemedia.plwszyscy 4+
20112012
Lp.StacjaAMRSHR %AMR SHR % 
1TVN241887233,1421844183,055
2Polsat News484320,806541380,897
3AXN428150,713486050,805
4Disney Channel601171,001484530,803
5Cartoon Network494030,822448590,743
6Eurosport327410,545435190,721
7Kino Polska209720,349404180,670
8TVP Seriale206280,343389090,645
9Polsat Sport392560,653386540,640
10MiniMini+355700,592378860,628
11Disney XD496070,826377940,626
12Disney Junio244130,406366040,606
13Discovery402030,669356760,591
14TVN Style224770,374349480,579
15Nickelodeon358770,597336600,558
16National Geographic260210,433311310,516
17TVN Turbo254210,423295940,490
18TLC256520,427279580,463
19Polo TV60450,101256110,424
20Comedy Central233250,388247730,410
21VIVA Polska344100,573245190,406
22TVS246380,410231880,384
23Eska TV79270,132206750,343
24Polsat Play159840,266198690,329
25Polsat JimJam186070,310198110,328
2613th Street Universal205860,343190490,316
27Polsat Film166910,278187500,311
28TTV - Twoja Telewizja--187330,310
294fun.tv168340,280184250,305
30Polsat Cafe153510,256174690,289


W grupie 16-49, czyli docelowej dla stacji komercyjnych liderem była - tak jak w 4+ - stacja TVN24
z wynikiem na poziomie 2,29 proc. (wzrost o 4,83 proc.). Na drugie miejsce - z czwartego - awansował kanał AXN, którego udział spadł jednak o 1,21 proc. do 0,98 proc. Na ostatniej pozycji podium uplasował się kanał Discovery Channel z udziałem na poziomie 0,87 proc. (po spadku o 15,50 proc.).

Wirtualnemedia.pl16-49
20112012
Lp.StacjaAMRSHR %AMR SHR % 
1TVN24550942,203577552,293
2AXN249620,998246610,979
3Discovery259861,039219570,872
4TVN Style128310,513198300,787
5Kino Polska91760,367195500,776
6TVN Turbo174830,699193060,766
7TVP Seriale97320,389190370,756
8Comedy Central174150,696190000,754
9Polsat News165900,663187490,744
10VIVA Polska263271,053183030,727
11Polsat Sport161790,647168820,670
12Disney Junior110370,441168640,670
13Disney Channel225760,903168320,668
14National Geographic146130,584165790,658
15TLC147500,590162080,643
16Polo TV42800,171159320,632
17MiniMini+151290,605149520,594
18Eska TV63310,253147350,585
194fun.tv132290,529144500,574
20Eurosport102870,411141060,560
21Cartoon Network155770,623125270,497
22HBO114320,457109960,437
23Polsat Film97810,391106700,424
24Disney XD152360,609106180,422
25Nickelodeon115530,46299670,396
26Polsat Play81760,32798270,390
27Polsat JimJam75800,30395750,380
28Discovery Science101460,40694490,375
29Polsat Cafe83690,33590370,359
30FOXLife77440,31080540,320
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Top 30 kanałów tematycznych 2012 roku - w górę Eurosport, AXN i Polsat News

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
note2.0elo
Najwyżej notowany kanał muzyczny - naziemne Polo TV - zajął miejsce 19. (0,42 proc). Telewizja ta zanotowała też największy wzrost wynoszący aż o 319,8 proc. - ludzie opamiętajcie się! Ja wiem, że nasze społeczeństwo jest postpańszczyźniane i postpeerelowskie, ale chyba nie warto wyrobić sobie troszkę lepszy gust muzyczny.
odpowiedź
User
valdo
A masz inny program muzyczny w naziemnej tv?
odpowiedź
User
Plebs
Jest jeszcze Eska TV. Co ci przeszkadza że ludzie oglądają Polo TV. Jak masz ochotę młody wykształcony człowieku z wielkiego miasta oglądaj sobie Teatr Tv, balet mongolski czy Orędzie premiera czy prezydenta( na których głosowałeś). Do upadku 1, 2 i Rzeczpospolitej nie przyczynił się plebs taki jak ja tylko Inteligencja taka jak ty.
odpowiedź