SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka z nową ramówką. "Przygotowana na podstawie obowiązujących nadawcę publicznego regulacji ustawowych"

Nowa ramówka Trójki obowiązuje od poniedziałku - potwierdza Polskie Radio. Ale zmiany w programie słuchacze muszą śledzić sami. Stacja każdego dnia przed północą informuje w swoich mediach społecznościowych, kto i jakie programy poprowadzi następnego dnia. I próżno szukać w tym reguły.

Audycja "Trójka pod księżycem" w jesiennej ramówce jest wpisana jako nocne pasmo nadawane od poniedziałku do piątku w godz. 0-2. W mailu przesłanym do redakcji Monika Kuś, rzeczniczka Polskiego Radia wymienia ją jako jedną z dwóch, na które "warto zwrócić uwagę", ale szczegółów nie podaje. W opisie audycji na stronie Trójki czytamy: "Trójka pod Księżycem" to zaproszenie do rozmowy, do słuchania, do bycia ze sobą: w obu znaczeniach tego słowa.

W poniedziałek Szymon Sławiński rozmawiał w tym paśmie ze słuchaczami o samotności. We wtorek było dwóch gospodarzy, ale prowadzili program osobno (każdy przez godzinę). Mowa była o teatrze, filmie i filozofii. Audycje tym razem bez udziału słuchaczy brzmiały, jakby je wcześniej nagrano. W środę po północy przed mikrofonem Trójki zasiedli dziennikarze sportowi - Dariusz Urbanowicz i Krzysztof Łoniewski. Miało być o sportowych emocjach - tak zapewniano na radiowym Facebooku.

Zapytaliśmy rzeczniczkę Polskiego Radia, jaki jest wspólny mianownik dla tej audycji i o czym jest "Trójka pod księżycem". Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Rotacje wśród prowadzących

Również nocne pasmo publicystyczne "Między dniem a dniem" (kolejna nowość jesiennej ramówki Trójki) - o wydarzeniach poprzedniego dnia - nadawane na żywo w godz. 3-5 ma codziennie innych prowadzących. W poniedziałek był to Mateusz Drozda, we wtorek na antenie Trójki zadebiutował właśnie w tym paśmie Tomasz Miara (który przeszedł z Rock Radia), a w środę pojawił się Witold Lazar.

Z informacji przekazanej nam przez Polskie Radio wynika, że "w ostatnich dniach do grona prowadzących audycje muzyczne dołączył m.in. Tomasz Miara". Dlaczego więc prowadził audycję publicystyczną i o jakie audycje muzyczne chodzi? Publiczny nadawca o tym nie informuje.

Z kolei niedawno informowaliśmy, że Witold Lazar został właśnie prowadzącym pasmo "Trójka do trzeciej" nadawane w dni powszednie w godz. 13-15. W środę jednak tę audycję prowadzi Mateusz Drozda.

Rotacji wśród prowadzących te same pasma na antenie Trójki jest w tym tygodniu znacznie więcej.

Ramówkę przygotował zespół Trójki

W poniedziałek prosiliśmy Polskie Radio o informacje o nowej ramówce Trójki. Dostaliśmy lakoniczną odpowiedź na kilka pytań.

Monika Kuś z Polskiego Radia potwierdza, że nowa, jesienna ramówka Programu Trzeciego Polskiego Radia obowiązuje od poniedziałku, 11 października. - Została przygotowana przez zespół PR3 na podstawie obowiązujących nadawcę publicznego regulacji ustawowych (Karta Powinności Mediów, Plany programowo - finansowe) - informuje rzeczniczka Polskiego Radia. - Jest to ramowy układ programu na najbliższe miesiące, zazwyczaj do czasu wprowadzenia ramówki wiosennej.

Nie poznaliśmy żadnych szczegółów związanych z nowymi pozycjami w układzie programowym stacji. Informacja na temat nowości ograniczyła się do jednego zdania. - Warto zwrócić uwagę m.in. na audycję "Nasza tonacja", czyli godzinną południową pozycję z polskimi piosenkami i nadawane o północy audycje z cyklu "Trójka pod księżycem" - napisała nam rzeczniczka Polskiego Radia.

Dlatego słuchaczom Trójki pozostaje śledzenie ramówki na stronie internetowej rozgłośni. Ale tam nie znajdzie nazwisk prowadzących poszczególne pasma. Te są publikowane w mediach społecznościowych Trójki (Facebook oraz Twitter) kilka minut przed północą z układem ramowym na następny dzień. W poniedziałek informacja ukazała się o godz. 23:43, a we wtorek o godz. 23:49.

Najgorszy wynik Trójki w historii

Premiera nowej ramówki Programu Trzeciego Polskiego Radia zbiega się w czasie z najgorszymi wynikami słuchalności tej stacji w historii. Według badania Radio Track Kantar Polska od lipca do września br. Trójka miała 1,7 proc. udziału w rynku słuchalności, o 1,6 pkt proc. (48,5 proc.) mniej niż przed rokiem. To kolejny rekordowo niski wynik stacji po tym, jak w zeszłym roku z Programu Trzeciego odeszła większość zespołu. Dla porównania, w 2019 r. Trójka miała 5,1 proc. udziału, w 2018 r. - 5,7 proc., a kilka lat wcześniej nawet powyżej 7 proc. udziału w rynku słuchalności.

Stacja planowała wprowadzić jesienną ramówkę wcześniej. Jak już informowaliśmy, Rada Programowa Polskiego Radia nie mogła się spotkać się od połowy września, aby przedyskutować propozycje nowej ramówki. Udało się to dopiero w ostatni piątek (8 października). Rada negatywnie zaopiniowała proponowane w programie zmiany.

Dołącz do dyskusji: Trójka z nową ramówką. "Przygotowana na podstawie obowiązujących nadawcę publicznego regulacji ustawowych"

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kaśka
Fajnie jest. W następnych wynikach słuchalności będzie 1,2 proc.
odpowiedź
User
Trójkowicz
Słucham i pozdrawiam słuchających ( choć tutaj ciężko o takich, dominują sfrustrowani hejterzy).
odpowiedź
User
Krzysiek
Słucham i pozdrawiam słuchających ( choć tutaj ciężko o takich, dominują sfrustrowani hejterzy).


Pozdrawiamy Agnieszkę!!
odpowiedź