SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP będzie ostrzegać przed zagrożeniami w całym kraju

Telewizja Polska i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji wspólnie wdrożą w całym kraju Regionalny System Ostrzegania, działający dotąd w Lubuskiem. To projekt, który dzięki wykorzystaniu naziemnej telewizji cyfrowej ostrzega mieszkańców przed zagrożeniami.

TVP będzie ostrzegać przed zagrożeniami w całym kraju

Regionalny System Ostrzegania (RSO) to inicjatywa Telewizji Polskiej polegająca na wykorzystaniu usług dodatkowych dostępnych w telewizji cyfrowej  w celu powiadamiania ludności o zdarzeniach ważnych dla bezpieczeństwa powszechnego, ochrony życia, zdrowia i mienia mieszkańców.

Aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, komunikaty w ramach RSO (wprowadzane do systemu przez przeszkolonych pracowników Wojewódzkich Centrów Zarządzania Kryzysowego) będą rozpowszechniane za pomocą napisów wyświetlanych na ekranach telewizorów, w telegazecie i na platformie hybrydowej TVP, a także w serwisach internetowych, na smartfonach i tabletach oraz przez sms-y.

Pilotażowo RSO wdrożono dotąd w województwie lubuskim, a teraz - na mocy umowy TVP z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji - system etapowo będzie rozszerzany na całą Polskę i testowany w skali całego kraju. W grudniu br. system zostanie wdrożony w woj. mazowieckim,  zachodnio-pomorskie, podlaskie i wielkopolskim, w marcu 2014 roku pojawi się w woj. lubelskim, podkarpackim, małopolskim i dolnośląskim, w czerwcu 2014 roku obejmie woj. opolskie, śląskie, łódzkie i świętokrzyskie, a w sierpniu 2014 roku trafi do woj. warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego i pomorskiego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP będzie ostrzegać przed zagrożeniami w całym kraju

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Bzdura totalna....możliwe jest to na telewizorach najnowszej generacji, a po drugie ;) tak....tornada mamy co chwilę....
9 8
odpowiedź