SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Eugeniusz Szpakowski pierwszym dyrektorem regionalnym TVP odwołanym przez Mateusza Matyszkowicza

Prezes Telewizji Polskiej Mateusz Matyszkowicz zdymisjonował Eugeniusza Szpakowskiego ze stanowiska dyrektora TVP3 Białystok. To pierwsza roszada w ośrodkach regionalnych, o której zdecydował nowy prezes TVP.

Mateusz Matyszkowicz, fot. AKPAArticle

Eugeniusz Szpakowski w rozmowie z białostockim wydaniem „Gazety Wyborczej” potwierdził, że przekazano mu decyzję o odwołaniu ze stanowiska.

- Proszę zobaczyć, ile mam lat. Mam 69. Zaproponowano mi współpracę z ośrodkiem, ale i tak pan napisze, co pan zechce - powiedział.

O obsadzie stanowisk dyrektorów oddziałów regionalnych TVP decyduje zarząd spółki. Obecnie jedynym członkiem zarządu jest Mateusz Matyszkowicz, który na początku września na stanowisku prezesa zastąpił odwołanego Jacka Kurskiego.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie nowym szefem TVP3 Białystok. Nominacje dyrektorów oddziałów regionalnych TVP podlegają zatwierdzeniu przez Radę Mediów Narodowych.

Eugeniusz Szpakowski był szefem białostockiego oddziału firmy od lutego 2016 roku. Wcześniej przez wiele lat pracował tam na stanowiskach dziennikarskich, w 2009 roku był wśród pracowników, których miały objąć zwolnienia grupowe.

Szpakowski jako reżyser i autor scenariuszy ma w dorobku wiele filmów dokumentalnych, m.in. „Dziedziczka”, „Życie jak chleb” i „Taki to plon”. Za film „Czesław Niemen” otrzymał Grand Prix Polonijnego Festiwalu Multimedialnego „Polskie Ojczyzny”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Eugeniusz Szpakowski pierwszym dyrektorem regionalnym TVP odwołanym przez Mateusza Matyszkowicza

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
0Rebeca
Jak dobrze, że już go posunęli. Taki prosty człowiek taki mały
odpowiedź
User
Konik
Kiedy Opole i Kielce???
odpowiedź
User
olek
Jak dobrze, że już go posunęli. Taki prosty człowiek taki mały

wolę prostych i małych niż wielkich i skomplikowanych
odpowiedź