SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

URTiP przydzieli nowe częstotliwości radiowe

Trzy firmy chcą budować stacjonarne sieci telekomunikacyjne za pomocą technologii radiowej. Wśród nich jest... komórkowa Era

18 lipca 2003 r. Prezes URTiP ogłosił zaproszenie do składania wniosków o rezerwację częstotliwości z przeznaczeniem na bezprzewodowy dostęp abonencki w stacjonarnych sieciach telekomunikacyjnych. Wystosowane zaproszenie było efektem prowadzonych przez URTiP prac nad zwiększeniem dostępności do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych, nie tylko telefonii, ale również transmisji danych, szczególnie na terenach słabszych ekonomicznie i o niedostatecznie rozbudowanej infrastrukturze telekomunikacyjnej. W odpowiedzi na zaproszenie do końca 2003 r. wpłynęło 28 wniosków na pasmo 3,8 GHz. Zapotrzebowanie przekroczyło wielokrotnie dostępne zasoby i Prezes URTiP podjął decyzję o przeprowadzeniu przetargu.
Po opublikowaniu 18 lutego 2004 r. ogłoszenia Prezesa URTiP o przetargu, do Urzędu wpłynęły 4 oferty. Każdy z oferentów wnioskował o rezerwację 4 dupleksowych kanałów o szerokości 3,5 MHz w zakresie częstotliwości 3,6 - 3,8 GHz, na obszarze całego kraju. Już w trakcie pierwszej oceny złożonej dokumentacji spółka INNOVA CAPITAL Sp. z o.o. wycofała swoją ofertę z przetargu. Do dalszej oceny Komisja Przetargowa zakwalifikowała więc trzy oferty.
Następnie ocena ofert obejmowała: kwalifikacje oferenta w zakresie działalności telekomunikacyjnej, ekonomiczno-finansową zdolność oferenta, wartość techniczną i ekonomiczną oferty oraz wysokość zadeklarowanej jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości.
W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, Komisja Przetargowa ustaliła następującą kolejność ofert:
1) E-internets Sp. z o.o., z siedzibą w Częstochowie - 68,25 punktów;
2) Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie - 62,029 punktów;
3) Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, z siedzibą w Warszawie - 61,629 punktów.
O kolejności ofert zadecydowała suma punktów przydzielonych przez Komisję za poszczególne kryteria oraz liczba punktów uzyskanych przy ocenie wysokości zadeklarowanej jednorazowej opłaty za dokonanie rezerwacji częstotliwości.
Prezes URTiP podejmie decyzję o dokonaniu rezerwacji częstotliwości będących przedmiotem postępowania, biorąc pod uwagę kolejność ofert ustaloną w wyniku rozstrzygnięcia przetargu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: URTiP przydzieli nowe częstotliwości radiowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl