SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Visa wspiera program „Bezgotówkowa Japonia” na olimpiadę w Tokio w 2020 roku. Rozwiązania biometryczne, urządzenia ubieralne i wirtualne karty

Firma Visa zapowiedziała wspieranie podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku rządowego programu „Bezgotówkowa Japonia”. Ma on na celu upowszechnienie wśród Japończyków płatności elektronicznych i bezgotówkowych. W trakcie olimpiady Visa planuje promowanie nowych systemów biometrycznych, urządzeń ubieralnych oraz aplikacji pozwalających na dokonywanie transakcji bez użycia gotówki.

Article

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Japonii zostały zaplanowane na przełomie lipca i sierpnia 2020 r. Partnerem technologicznym imprezy jest koncern Visa.

W komunikacie przesłanym do Wirtualnemedia.pl Visa zapowiada, że przygotowuje na czas olimpiady innowacyjne doświadczenia płatnicze dla sportowców, odwiedzających i mieszkańców.

Działania Visa w tym obszarze wpisują się w cele rządowego programu „Bezgotówkowa Japonia”, który zakłada podwojenie całkowitej liczby cyfrowych płatności i zwiększenie ich udziału w płatnościach ogółem do 40 proc. do 2025 r.

- Japońskiego rynku nie da się dziś porównać z jakimkolwiek innym – jest to trzecia największa gospodarka na świecie i lider wielu branż, a jednak w handlu w przeważającej mierze wykorzystuje się gotówkę – zaznacza w komunikacie Stephen Karpin, representative director i country manager Visa w Japonii. - Igrzyska Olimpijskie to dla Visa znakomita szansa na zaoferowanie nowoczesnych technologii płatniczych, dzięki którym miłośnicy sportu będą mogli jeszcze bardziej cieszyć się tym wyjątkowym wydarzeniem, nie tylko w obiektach sportowych czy w wiosce olimpijskiej, ale także na terenie całego kraju. Chcemy, żeby działania, które zaplanowaliśmy przy okazji Igrzysk w Tokio miały długotrwały skutek w postaci przyspieszenia wzrostu gospodarczego i jednocześnie zapewniały niezapomniane doświadczenia zarówno mieszkańcom Japonii, jak i turystom – dodaje.

Wsparcie dla programu „Bezgotówkowa Japonia”

Obecnie tylko około jedna piąta wszystkich płatności w Japonii realizowana jest za pomocą metod cyfrowych. Dla porównania, w Korei Południowej ten odsetek sięga około 90 proc., w Stanach Zjednoczonych jest to niemal 60 proc., zaś w Chinach 70 proc. Według prognoz, w przyszłym roku Japonię odwiedzi 40 mln osób, dlatego też Visa pracuje nad szeregiem inicjatyw, które mają zapewnić najlepsze możliwe doświadczenia zakupowe i związane z kwestią płatności. Działania te obejmują następujące obszary:

Zwiększenie poziomu akceptacji płatności cyfrowych

Aby stworzyć alternatywę dla dominującej obecnie gotówki Visa zaznacza, że ściśle współpracuje z detalistami z różnych branż, włączając w to restauracje szybkiej obsługi i małe sklepy ogólnobranżowe oraz z podmiotami odpowiedzialnymi za transport. Inicjatywa ma na celu unowocześnienie punktów sprzedaży poprzez umożliwienie korzystania z płatności zbliżeniowych, a co za tym idzie zwiększenie popularności płatności cyfrowych w okresie poprzedzającym rozpoczęcie imprezy.

Działania Team Visa na rzecz "Bezgotówkowej Japonii"

Team Visa to różnorodna grupa sportowców z całego świata, którzy rywalizują w wielu dyscyplinach. Jednocześnie reprezentują na arenach zmagań i poza nimi markę Visa, która wspiera ich od 2000 r. Jednym z członków Team Visa, a zarazem kandydatem do medalu w surfingu, nowej dyscyplinie olimpijskiej, jest Japończyk Kanoa Igarashi. W kampanii marketingowej Visa, która już ruszyła w Japonii, surfera można zobaczyć jak „płynie na bezgotówkowej fali”. W br. Visa zapowiada że będzie dalej rozszerzać grupę wspieranych przez siebie sportowców,  zarazem promując kandydatów do medali podczas igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich oraz wspierając płatności cyfrowe.

Stworzenie ekosystemu partnerów

Visa zaznacza, że może zaproponować swoje rozwiązania dla 3,4 mld posiadaczy rachunków, do których organizacja dociera poprzez współpracę z dostawcami licznych usług finansowych, szeroką grupą detalistów, branżą technologiczną i sektorem fintech. Aby jeszcze bardziej rozbudować swoją sieć w Japonii Visa zainicjowała program Fintech Fast-track – dzięki niemu fintechy, za pośrednictwem sieci płatniczej Visa, będą mogły w szybszy i prostszy sposób tworzyć oraz oferować nowe doświadczenia płatnicze w handlu elektronicznym. Ponadto, aby zwiększyć popularność płatności cyfrowych, w ostatnim czasie Visa zawarła także partnerstwo z LINE Pay Corporation, operatorem e-portfela i usług fintech dla komunikatora LINE.

Innowacje na czas Igrzysk

Jako wyłączny sponsor Igrzysk Olimpijskich w zakresie technologii płatniczych Visa zaznacza, że ma szansę zaprezentowania podczas wszystkich zawodów innowacyjnych rozwiązań w obszarze płatności, często testując technologie, które nie są jeszcze dostępne komercyjnie. Koncern przypomina, że podczas Igrzysk Olimpijskich Rio 2016 sportowcy należący do Team Visa mogli korzystać z pierścionków z funkcją płatniczą. Z kolei podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018 Visa sprzedawała produkty ubieralne w postaci rękawiczek i przypinek z funkcją płatności zbliżeniowej. Według zapowiedzi innowacji płatniczych nie zabranie również podczas Tokio 2020 – Visa rozważa zaprezentowanie w trakcie imprezy takich rozwiązań, jak uwierzytelnienie biometryczne, urządzenia ubieralne czy też aplikacje mobilne wykorzystujące wirtualne karty płatnicze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Visa wspiera program „Bezgotówkowa Japonia” na olimpiadę w Tokio w 2020 roku. Rozwiązania biometryczne, urządzenia ubieralne i wirtualne karty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl