SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„W głębi lasu” kolejnym polskim serialem Netflixa, produkuje ATM Grupa

W 2020 roku Netflix udostępni kolejny polski serial - „W głębi lasu” w reżyserii Bartosza Konopki i Leszka Dawida. To ekranizacja thrillera Harlana Cobena. Produkcją zajmuje się ATM Grupa.

Leszek Dawid i Bartosz Konopka, fot. NetflixLeszek Dawid i Bartosz Konopka, fot. Netflix

Fabuła „W głębi lasu” rozgrywa się w dwóch planach czasowych: w 1994 i 2019 roku. Opowiada o losach warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego, który nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej 25 lat temu w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach.

„W głębi lasu” będzie składać się z sześciu odcinków. Za reżyserię odpowiadają Leszek Dawid (reżyser „Jesteś Bogiem”) oraz Bartosz Konopka (autor „Królika po berlińsku”). Scenariusz napisali Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski w oparciu o powieść Harlana Cobena.

- „W głębi lasu” to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej - opisuje nową produkcję Leszek Dawid.

- Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści - mówi Bartosz Konopka.

Za produkcję „W głębi lasu” odpowiada ATM Grupa. Producentką kreatywną jest Anna Nagler („Ukryta gra”), a producentami wykonawczymi - Andrzej Muszyński z ATM Grupy oraz Harlan Coben. Netflix zapowiedział premierę serialu na 2020 rok.

Produkcja otrzymała dotację od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

- ATM Grupa zaprosiła do współpracy najlepszych producentów, scenarzystów i reżyserów, którzy stworzyli wierną adaptację książki, a jednocześnie nadali jej lokalnego kolorytu i wprowadzili bohatera, który idealnie dopełnia wciągającą opowieść o utraconej niewinności i oczyszczeniu, jakie niesie ze sobą prawda - zapewnia Michael Azzolino, dyrektor ds. międzynarodowych produkcji oryginalnych w Netflixie.

„W głębi lasu” to drugi polski serial Netflixa

Nowy serial będzie drugą polską produkcją Netflixa. Pod koniec ub.r. na platformie pojawił się serial „1983” opowiadający o Polsce w alternatywnej rzeczywistości, w której nie upadł komunizm. W głównych rolach wystąpili Robert Więckiewicz i Maciej Musiał, reżyserią zajęły się Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska.

Produkcja spotkała się z chłodnymi recenzjami i opiniami wielu widzów. - Wy się, panowie i panie, chyba brandzlujecie tym hejtem. Amerykańskie krytyki są na szczęście zajebiste - skomentowała to Agnieszka Holland.

Ponadto Netflix realizuje dwie produkcje oparte na polskiej literaturze, przy których pracują przede wszystkim zagraniczni twórcy. W czwartym kwartale br. na platformie pojawi się 8-odcinkowy „Wiedźmin” na podstawie serii powieści i opowiadań Andrzeja Sapkowskiego (w środę Netflix omyłkowo ujawnił dokładną datę premiery - 17 grudnia).

W zeszłym tygodniu Netflix zapowiedział na przyszły rok premierę serialu science fiction „Kierunek: Noc” na motywach powieści science fiction „Starość Aksolotla” Jacka Dukaja. To pierwsza produkcja platformy realizowana w Belgii, producentami wykonawczymi są Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński.

Netflix ma 151 mln użytkowników

W drugim kwartale br. Netflix zanotował wzrost wpływów o 26 proc. do 4,9 mld dolarów oraz 271 mln dolarów zysku netto. W ciągu trzech miesięcy platforma pozyskała 2,7 mln nowych subskrybentów, a globalnie ma obecnie ponad 151 mln użytkowników. W II kwartale br. Netflix po raz pierwszy w swojej historii zanotował stratę użytkowników w USA - z usług serwisu zrezygnowało tam 126 tys. subskrybentów netto, podczas gdy wcześniej przewidywano ich wzrost na poziomie 352 tys.

Pod koniec kwietnia firma poinformowała, że zwiększy swoje zadłużenie o 2 mld zł, a środki te zostaną przeznaczone na realizację nowych treści i zakup licencji do zewnętrznych produkcji.

Platforma nie ujawnia, ilu płacących użytkowników ma w Polsce. Z szacunków Amper Analysis wynika, że może ich być 800 tys. Według badania Gemius/PBI w lipcu br. przeglądarkową wersję Netflixa odwiedziło w Polsce 3,48 mln internautów, dzięki czemu był najpopularniejszym serwisem VoD.

Dołącz do dyskusji: „W głębi lasu” kolejnym polskim serialem Netflixa, produkuje ATM Grupa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wujek Krzysiek
Dlaczego my (Polscy podatnicy) mamy dopłacać przez PISF do produkcji międzynarodowej korporacji?
odpowiedź
User
Ja
Dlaczego my (Polscy podatnicy) mamy dopłacać przez PISF do produkcji międzynarodowej korporacji?
Panie Wujku, pan trolluje czy naprawdę Pan pyta? Czy Pan Wujek wie jakie PISF ma cele i skąd czerpie pieniądze? Dlaczego my (polscy internauci) mamy czytać bełkot Pana Wujka?
odpowiedź