SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Szef rady nadzorczej Wirtualnej Polski sprzedał akcje firmy za 1,95 mln zł

Jarosław Mikos, przewodniczący rady nadzorczej Wirtualnej Polski, w czwartek sprzedał 44 tys. akcji spółki średnio po 44,25 zł. Wartość brutto transakcji wynosi 1,95 mln zł.

Jarosław Mikos Article

Mikos jest szefem rady nadzorczej Wirtualnej Polski od utworzenia spółki w obecnej formie w lutym 2014 roku, po przejęciu WP przez Grupę o2. W kwietniu br. tak samo jako inni członkowie rady nadzorczej i zarządu spółki został wybrany na kolejną kadencję (do rady nadzorczej dołączyli wtedy Piotr Walter i Aleksander Wilewski).

W ramach dwóch faz programu motywacyjnego Jarosław Mikos objął 424,05 tys. akcji WP. W grudniu ub.r. sprzedał 324 tys. z nich po cenie jednostkowej 50 zł (wartość transakcji wyniosła 16,2 mln zł).

Na koniec piątkowej sesji giełdowej akcja Wirtualnej Polski kosztowała 44,70 zł. Przez minione sześć miesięcy kurs akcji obniżył się o prawie 20 proc. - z ok. 55 zł do 43-45 zł. Wynika to m.in. z gorszych od oczekiwań wyników telewizji WP, z której ramówki właśnie znikają autorskie programy na żywo „#dzieńdobryWP” i #dziejsię”, a pojawia się talk-show Macieja Orłosia.

Głównymi akcjonariuszami WP są spółki należące do jej prezesa Jacka Świderskiego oraz członków zarządu Michała Brańskiego i Krzysztofa Sieroty. Każdy z nich ma 3,76 mln akcji stanowiących 13,06 proc. kapitału i dających 18,77 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

W pierwszej połowie br. Wirtualna Polska zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży do 214,43 mln zł i spadek zysku netto do 16,78 mln zł. W segmencie internetowym miała 211,88 mln zł przychodów i 68,14 mln zł skorygowanego zysku EBITDA, a w segmencie telewizyjnym - 2,54 mln zł przychodów i 7,81 mln zł skorygowanej EBITDA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Szef rady nadzorczej Wirtualnej Polski sprzedał akcje firmy za 1,95 mln zł

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pogodynka
Niepokojące.
25 36
odpowiedź
User
Parówkoportal SA
Po prostu wierzy w Machałę!
43 54
odpowiedź
User
Arczi
To się nazywa dobra rekomendacja dla akcjonariuszy! :D
40 34
odpowiedź