SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wirtualna Polska kupiła serwis o grach Polygamia.pl

Wirtualna Polska przejęła serwis o grach wideo Polygamia.pl. Witryna przez cztery lata działała niezależnie, a wcześniej przez siedem lat należała do Agory.

Article

Przejęcie Polygamia.pl jest na tyle mało znaczącą transakcją dla Wirtualnej Polski, że firma nie poinformowała o niej w komunikacie giełdowym. Nie podaje, ile zapłaciła za witrynę.

Serwis Polygamia.pl zajmuje się tematyką gier wideo, zamieszcza informacje, komentarze i recenzje, także w formie wideo. Ruszył w 2006 roku jako serwis blogowy, w połowie 2008 roku został przejęty przez Agorę, która sprzedała go pod koniec 2015 roku. W ostatnich latach wydawcą witryny była spółka Cronix.

Do Wirtualnej Polski należy już serwis Gryonline.wp.pl, a w szerszej tematyce IT - także Dobreprogramy.pl (kupione pod koniec 2013 roku) oraz Komorkomania.pl i Fotoblogia.pl (przejęte wraz z NextWeb Media za 19,4 mln zł plus warunkowe 3,5 mln zł).

- Wirtualna Polska Media jest niekwestionowanym liderem wśród polskich wydawców internetowych, również w obszarze Nowe Technologie. Posiadamy w swoim portfolio szereg serwisów tematycznych, takich jak: Komórkomania, Fotoblogia czy dobreprogramy. Dołączenie do portfolio serwisu Polygamia pozwoli nam teraz rozwijać dynamicznie rosnący segment gamingu i e-sportu - uzasadnia Joanna Pawlak, prezes Wirtualna Polska Media.

Polygamia.pl nadal będzie tworzona przez dotychczasowy zespół redakcyjny.

Pod koniec lutego br. Wirtualna Polska Holding razem ze swoimi spółkami zależnymi zaciągnęła kredyty w wysokości do 978 mln zł, z czego do 602 mln zł ma zostać przeznaczone na akwizycje i inne inwestycje. Według nieoficjalnych ustaleń Wirtualnemedia.pl firma jest zainteresowana kupnem Grupy Interia wystawionej na sprzedaż przez Bauer Media.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. Wirtualna Polska Holding zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 31,8 proc. do 519 mln zł oraz 44,27 mln zł zysku netto (wobec 49,4 mln zł rok wcześniej).

Według badania Gemius/PBI w styczniu br. wszystkie strony i aplikacje internetowe Wirtualna Polska Holding miały 21,81 mln użytkowników i 3,13 mld odsłon, a sam portal WP.pl - 17,42 mln użytkowników i 2,02 mld odsłon.

Dołącz do dyskusji: Wirtualna Polska kupiła serwis o grach Polygamia.pl

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klakier
Kolejny serwis kupiony. Kolejna redakcja do zwolnienia. Praktykanci wprawieni w tworzeniu clickbajtów już czekają. Kolejna domena do bojkotu ze względu na poziom
odpowiedź
User
Obserwator
Pasuje do strategii, zadziała. Swoją drogą przy okazji widać tu jak Agora popełniła falstart. Kilka razy wdrażali coś jako pierwsi, za wcześnie, później rezygnowali, a później okazywało się, że nadchodził już właściwy czas, ale wówczas obszar był już zaorany przez innych.
odpowiedź
User
Andrzej K.
Słyszałem., że grupa WP chciało też przejąc purepc.pl aby wzmocnić dział technologiczny.
odpowiedź