SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Włodzimierz Daab nowym prezesem Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku

Włodzimierz Daab został nowym prezesem Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku (OFBOR).

Włodzimierz DaabArticle

Ostatnio funkcję tę pełniła Agnieszka Sora (Gfk Polonia). Do zarządu OFBOR dołączyli także Mateusz Głowacki (IPSOS) oraz Krzysztof Siekierski (Kantar) wybrani na dwuletnią kadencję.

- Obejmuję stanowisko prezesa organizacji, która w ciągu minionych blisko 25 lat wypracowała ugruntowaną pozycję regulatora rynku badawczego. W nieodległej perspektywie zakończymy prace nad Kodeksem Dobrych Praktyk w zakresie ochrony danych osobowych w badaniach opinii i rynku. Będzie to kolejna po PKJPA i PKJBI ważna samoregulacja naszej branży. Obserwujemy w ostatnim czasie bardzo duże zainteresowanie certyfikatami jakości wydawanymi przez OFBOR, co wyraźnie wskazuje jak ważną rolę dla agencji i zleceniodawców badań pełnią standardy wypracowywane przez naszą organizację. Ma to szczególne znaczenie w obecnym kontekście rynkowym, w którym pojawia się wiele nowych firm badawczych.  Widzimy także potrzebę wsparcia naszych członków dobrymi praktykami poruszania się w coraz bardziej złożonej siatce przepisów prawnych, które dodatkowo skomplikowała pandemia. Skupimy się również nad uatrakcyjnieniem wspólnej oferty OFBOR i PTBRiO dla badaczy pracujących w agencjach badawczych oraz zlecających badania, a także stworzeniem jeszcze bardziej inspirującej i angażującej formuły Kongresu Badaczy - mówi Włodzimierz Daab, prezes OFBOR.

Daab jest prezesem Grupy 4P

Włodzimierz Daab jest prezesem Grupy 4P, psychologiem klinicznym i psychologiem polityki. To były pracownik naukowy Instytutu Psychologii PAN, członek zespołu badawczego laureatki Nobla Elinor Ostrom, USA 1989-90. Od początku lat dziewięćdziesiątych organizator badań rynku, menedżer w firmach badawczych Demoskop, OBOP, TNS, Ipsos, 4P research mix. Jeden z założycieli PTBRiO oraz OFBOR. Pierwszy reprezentant Europy Środkowej w Radzie ESOMAR, dwie kadencje. Współredaktor nowej wersji Kodeksu ESOMAR, były wiceprzewodniczący ESOMAR Professional Standards Committee.

Dołącz do dyskusji: Włodzimierz Daab nowym prezesem Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
złoń
Gratulacje Włodku.
odpowiedź
User
LG
W moim ogrodzie
odpowiedź