SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

YouTube zaostrza politykę wobec nękania na platformie. Treści będą usuwane bardziej zdecydowanie

YouTube zapowiedział rozszerzony program walki z przypadkami nękania użytkowników na platformie. Serwis będzie usuwał w bardziej zdecydowany sposób treści zawierające nie tylko ewidentne przypadki nękania innych użytkowników, ale także materiały szerzące zakamuflowane groźby lub obelgi. Według zapowiedzi zaostrzy się także postępowanie wobec niedozwolonych komentarzy zamieszczanych na platformie.

Susan Wojcicki, szefowa YouTubeArticle

Niedawno YouTube poinformował o zwiększeniu swoich wysiłków w walce z dezinformacją oraz promowaniu treści z rekomendowanych i zaufanych źródeł.

Teraz serwis we wpisie na blogu zapowiedział nowe metody zwalczania na platformie przypadków nękania i zastraszania użytkowników.

YouTube podkreśla, że nękanie jest szkodliwe dla jego społeczności, ponieważ sprawia, że ludzie są mniej skłonni do dzielenia się swoimi opiniami i wchodzenia we wzajemne interakcje.

W związku z tym serwis nie będzie tolerować nękania. - Zawsze usuwaliśmy filmy, które w jednoznaczny sposób grożą komuś, ujawniają poufne dane osobowe lub zachęcają ludzi do nękania innych – przypomina YT. - Teraz w swoich zasadach posuniemy się o krok dalej i zabronimy stosowania nie tylko bezpośrednich gróźb, ale także tych zakamuflowanych lub dorozumianych. Dotyczy to również treści symulujących przemoc wobec jakiejś osoby lub języka sugerującego, że może dojść do przemocy fizycznej.

Serwis zaznacza, że nikt nie powinien być obiektem nękania noszącego znamiona przemocy. Oprócz gróźb czasami pojawiają się również poniżające treści. Aby ustalić spójne kryteria dotyczące tego, jakiego rodzaju treści nie wolno zamieszczać na YouTube platforma opiera się na założeniach, które stosuje w swojej polityce dotyczącej mowy nienawiści.

- Nie będziemy dłużej tolerować treści, które obrażają kogoś na podstawie cech takich jak rasa, ekspresja płciowa lub orientacja seksualna - zapowiada YT. - Dotyczy to wszystkich, od osób prywatnych po twórców YouTube.

Platforma przyznaje, że czasami nękanie przybiera formę powtarzających się zachowań pojawiających się w wielu filmach lub komentarzach, nawet jeśli pojedynczy film nie przekracza granic ustanowionych przez regulamin.

- Rozwiązując ten problem zaostrzamy nasze zasady dotyczące programu partnerskiego YouTube (YPP), aby jeszcze bardziej nie dopuszczać do nękania i nagradzać zaufanych twórców, którzy nie dopuszczają się takich zachowań – zapowiada serwis. - Kanały, które wielokrotnie złamią naszą politykę dotyczącą nękania, zostaną zawieszone w ramach YPP, co wyeliminuje ich zdolność do zarabiania pieniędzy na YouTube. Możemy również usunąć treści, w których pojawi się nękanie. Jeśli takie zachowanie będzie się powtarzało, podejmiemy bardziej zdecydowane działania, w tym wystosowanie ostrzeżenia lub całkowite zamknięcie kanału.

YouTube wprowadza także zaostrzone formy postępowania w wypadku toksycznych komentarzy zamieszczanych przy publikowanych treściach.

- Usuwamy komentarze, które wyraźnie naruszają naszą politykę. Usunęliśmy już ponad 16 milionów w trzecim kwartale tego roku - informuje serwis. - Zmiany w polityce, które przedstawiliśmy powyżej, będą miały również zastosowanie do komentarzy, należy się zatem spodziewać, że liczba ta wzrośnie w kolejnych kwartałach.

W III kwartale 2019 roku holding Alphabet zanotował 20-proc. wzrost przychodu, ale jego zysk netto zmalał o ponad 2 miliardy dolarów. Większość przychodu wygenerował należący do Alphabet koncern Google, który w ciągu kwartału osiągnął 33,9 miliarda dolarów wpływów z reklam.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: YouTube zaostrza politykę wobec nękania na platformie. Treści będą usuwane bardziej zdecydowanie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nickT
Do widzenia komisarze ludowi z YouTube, witaj Dlive i Bitchute......"get woke go broke"
odpowiedź
User
Jasiek
No to zrobi sie niesly meksyk. Robia co chca.
odpowiedź