SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zmiany w kierownictwie Vogel Burda Communications

Prezes zarządu Vogel Burda Communications w Polsce Andreas Möller dokonał zmian kierownictwa w wydawnictwie.

Ewa Dziekańska, pełniąca do tej pory funkcję dyrektora wydawniczego miesięcznika „Enter”, objęła stanowisko dyrektora wydawniczego grupy Chip, w skład której wchodzą tytuły: „Chip”, „Chip Special”, „Chip Komputer Test”, „Chip Foto-Video digital”.  Dziekańska, która w przeszłości w latach 1998-2000 była redaktorem naczelnym „Chip-a”, zajmie się dalszym rozwojem tego  tytułu.

„Chip ma w Polsce 13-letnią tradycję. Chcemy wykorzystać zdobyte doświadczenia na rynku wydawniczym, by jeszcze lepiej dopasowywać „Chip-a” do dzisiejszych potrzeb naszych czytelników” –wyjaśnia Dziekańska.

Leszek Kobyliński objął już funkcję dyrektora wydawniczego tytułów „Enter” i„Enter Special”.

Kobyliński, ostatnio wydawca tytułów motoryzacyjnych w MotorPresse Polska, a poprzednio pełniący funkcje kierownicze w dziale ogłoszeń wydawnictwa Axel Springer Polska, obejmuje dodatkowo dział Business Development oraz odpowiedzialny będzie za projekty specjalne.

„Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać panią Dziekańską i pana Kobylińskiego do nowych działań. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani do przyszłych wyzwań, które czekają na nas na polskim rynku wydawniczym” - powiedział Andreas Möller, prezes zarządu grupy wydawniczej Vogel Burda w Polsce.

W kwietniu 2006 roku zakończyła się rozpoczęta w 2003 r. fuzja wydawnictw Vogel Burda Communications i Lupus, kiedy to Vogel Burda GmbH, właściciel Vogel Burda Communications Polska, przejął 100% udziałów w wydawnictwie Lupus. Po zintegrowaniu spółek VBC i Lupus powstało wydawnictwo, które zajmuje pozycję lidera na polskim rynku prasy IT. Nowo powstała grupa wydawnicza dysponuje bogatym portfolio tytułów („CHIP”, „ENTER”, „CRN – Computer Reseller News Polska”, „CHIP Komputer Test”, „CHIP FOTO-VIDEO digital”) skierowanych do szerokiego grona odbiorców – od specjalistycznej prasy IT, poprzez pisma przeznaczone dla użytkowników komputerów, aż po tytuły dla miłośników fotografii cyfrowej i nowych technologii.

Wydawnictwo Vogel Burda Communications jest częścią koncernu wydawniczego Vogel Burda Holding, utworzonego latem 2000 roku przez Vogel Medien Gruppe i Hubert Burda Media. Poza Polską VBH działa na rynku wydawniczym m.in. w Austrii, Czechach, Chinach, Niemczech, Grecji, Indiach, Indonezji, Rosji, Rumunii, Singapurze, Szwajcarii, Turcji, we Włoszech oraz na Węgrzech i Ukrainie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w kierownictwie Vogel Burda Communications

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl