SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmiany w Megapanelu: aplikacje i strony razem, gadżety na komórki osobno

Poszerzona niedawno Rada Badania Megapanel PBI/Gemius zdecydowała, że aplikacje i strony będą w nim mierzone tak samo, a w dziale „Rozrywka” pojawi się kategoria „Gadżety na komórki”. Jednocześnie wiceprzewodniczącą Rady została Małgorzata Wołejko.

Zmiany w Megapanelu: aplikacje i strony razem, gadżety na komórki osobno

Rada Badania Megapanel PBI/Gemius na swoim ostatnim posiedzeniu postanowiła, że wszystkie decyzje o tworzeniu nowych kategorii oraz kategoryzacji witryn, serwisów i aplikacji będzie podejmować realizująca ten pomiar firma Gemius. W efekcie Gemius zdecydował już, że od najbliższych wyników Megapanelu w dziale „Rozrywka” będzie wydzielona kategoria „Gadżety na komórki”.

Natomiast na przełomie II i III kwartału br. zrównane zostaną kryteria pomiaru liczby użytkowników aplikacji i witryn - znajdą się one w jednej zakładce w programie gemiusExplorer. Ma to umożliwić swobodniejsze porównywanie popularności stron i aplikacji oraz równoprawne traktowanie wydawców posiadających w swoich zasobach aplikacje. Obecnie odwiedzalność serwisów jest mierzona w oparciu o liczbę real users, a korzystanie z aplikacji - o liczbę aktywnych programów, czyli liczbę użytkowników mających uruchomiony proces danej aplikacji przynajmniej raz w badanym miesiącu.

>>> Megapanel ze stycznia: Onet wyprzedził YouTube’a, Facebook z rekordem

Ponadto Rada Megapanelu zdecydowała, że jej przewodniczącym pozostanie Andrzej Garapich, prezes PBI. Natomiast na stanowisko wiceprzewodniczącej powołano Małgorzatę Wołejko, która w Gemiusie od 2004 roku odpowiada za realizowane i rozwijane badania Megapanel.

Zmiany w Megapanelu PBI/Gemius były zapowiadane od końca ub.r., kiedy nowymi wspólnikami PBI zostały firmy GG Network, Murator, Polskapresse, Redefine i Ringier Axel Springer Polska (więcej na ten temat). Jednocześnie PBI rozpoczęło konkurs na firmę, która będzie realizować pomiar streamu audio i wideo w polskim internecie (przeczytaj więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zmiany w Megapanelu: aplikacje i strony razem, gadżety na komórki osobno

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl